Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Malatya'da konuştu

22.09.2013 01:56
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da toplu açılış töreninde konuştu

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"MALATYA'YI BÜYÜKŞEHİR YAPACAĞIZ"

Bana diyorlar ki yorulmuyor musun? Gönül muhabbetine yorulmak olur mu? Siz cana cansınız cana canansınız. Bu Malatya Battal Gazi'nin şehridir. Bu Malatya rahmetli dostum Ahmet Kaya'nın şehridir. Bu gece burada kalıyoruz.

Bundan 2 yıl önce size bir söz vermiştim. Dedim ki Malatya'nın nüfusu 750 bini geçerse Malatya'yı da büyükşehir statüsüne kavuşturacağız. Peki yaptık mı? Evet. İşte biz buyuz. Biz her zaman verdiği sözü getiren iktidarız. Biz bu yasayı çıkartırken muhalefet buna karşı çıktı. Bu yasayla şehirleri yönetemezsiniz dedi. Aynı muhalefet buraya gelecek size en iyi biz yönetiriz diyecek. Ben sizin onlara ne diyeceğinizi biliyorumm. Bu işler azim, ustalık, tecrübe işidir. Biz İStanbul'da piştik, Ankara'da, Konya'da piştik. İçeride kardeşleriğimizi yüceltmeye dışarıda hakkı savunmaya devam edeceğiz. Her alanda ilkelerle hareket eden ülkeyiz.

"SEN KARDEŞİMİ ÖLDÜREN ZALİMDEN YANASIN"

CHP'nin Genel Başkanı diyor ki bu Başbakan barıştan yana değil. Bunu bana söyleyemezsin. Sen zalimden yanasın. 110 bin benim Suriye'deki kardeşimi öldüren zalimle berabersin. Suriye katilini kendi milletvekillerini göndermek suretiyle onu moralize eden kim CHP'nin Genel Başkanı.

"SEN REYHANLI'DA ÖLEN ÖLEN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN NE YAPTIN"

Sen misin barıştan yana? Yandık. Reyhanlı'da 53 kardeşimiz şehit edildi. Ağzını açıp kelam edemedi. CHP hiçbir zaman bu ülkede barışın yanında olmadı. Zulmün yanında oldu. Tek partili döneme bakın onların zulmünü görürsünüz.  Pazartesi günü Suriye helikopteri sınırımızı ihlal ettiği için uçaklarımız tarafından vuruldu. Uyarılarımıza rağmen sınırımızı ihlal eden helikoptere bizim uçaklarımız uyarıyı yaptı gereği neyse yaptı. Ortaya enteresan durum çıktı. Suriye rejimi haklılığımızı teyit ederken ana muhalefetin genel başkanı Suriye adına konuştu. Ne dedi? Bizim uçağımız daha önce düşürüldü. Şimdi yaptığı açıklamalara bakın. İkisini de yan yana koyun. İkisinde de Türkiye'yi itham ettiğini göreceksiniz.ENSONHABER

Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri