Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan flaş açıklama

19.06.2012 17:48
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini ifade ederek, "Er veya geç bu işi başaracağız diyorum." ifadelerini kullandı.

G20 Zirvesi için Meksika'da bulunan Erdoğan, son terör saldırılarıyla ilgili soruları cevapladı. Terörle mücadelede bir zamanlamanın söz konusu olmadığını ifade eden Erdoğan, bu sorunun çözümü için sadece askeri yöntemler kullanmadıklarına dikkat çekti.

"Terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik, bundan sonra da etmeyiz." diyen Erdoğan, teröristlerin silah bırakması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Başbakan Erdoğan, "Teröristler silahı bıraktığı zaman zaten güvenlik güçleri operasyona meraklı değil." diye konuştu.

Terörle mücadele konusunda değişik siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla da temas kurduklarını hatırlatan Erdoğan, "ben buradan nasıl rant ederim" kaygısı içinde olunmamasını istedi.

Erdoğan ayrıca cezaevinde çıkan yangınların terörle bağlantılı olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan, cezaevlerinde kapasite sorunlarını aşacak adımlar atmakta olduklarını söyledi.

"Son terör saldırılarının ardından yine de Brezilya'ya gidecek misiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Bu, eğlence gezisi değil." cevabını verdi.
 

Bu haber toplam 2594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri