Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Bingöl'de konuştu

12.07.2013 18:22
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl Havaalanı'nın açılışında konuşuyor.

Mısır'daki darbeden 12 Eylül'e, ekonomi ve bölgesel konulara değinen Erdoğan, "Tüm oyunları bozacağız. 2023 hedeflerine ulaşacağız. Mağdura sahip çıktığınız sürece şer odakları musallat olamaz." şeklinde konuştu. "Buradan Şırnak'a müjde veriyoruz." dedi ve ekledi: "Bu ülkenin eski siyasetçilerinden Şerafettin Elçi Havalimanı'nı açacağız."

KONUŞMANIN SATIRBAŞLARI

Çözüm süreci sizlerin hayır dualarıyla ilerliyor. Aylardır bu bölgelerden acı haberler değil müjdeler alıyoruz. umutların çoğladığı bir süreçten geçiyoruz. Kardeşlik ikliminin yüreklerimizi kuşattığı bir dönemden geçiyoruz. Bingöl'e teşekkür ediyorum. Bingöl demek onurlu duruş demetir. Bingöl demek demokrasiye sahip çıkmak, kardeşliğe sahip çıkmak, ülkesine bayrağına sahip çıkmak demektir.

"BİNGÖL DARBE VE TERÖRE KARŞI DİK DURDU"

12 Eylül askeri darbesinden sonra en çok hayır oyu veren olduğunu unutmayacağız. Bingöl terör karşısında da dik durdu. Bingöl darbeler noktasında her zaman dik durdu. Bingöl'ün çok ayrı bir yeri var. Sizlerin hayır duasını çok ama çok önemsiyoruz. Demokrasi mücadelesinde, çözüm sürecinde Bingöl ile birlikte yürümeyi çok önemsedik. Kardeşlerim Türkiye 81 vilayetiyle gerçekten çok güzel haklı bir ufka doğru emin adımlarla ilerliyor."TÜRKİYE KENDİ GÜNDEMİNİ KENDİ BELİRLİYOR"

Türkiye ekonomisi istikrarla büyümeye devam ediyor. Türkiye bölgesel meselelerde dik duruyor. Onurlu, ilkeli bir duruş sergiliyor. Türkiye kendi gündemini kendi belirliyor. Biz yapay ve sanal gündemlere takılmıyoruz. Aziz milletimizi daha fazla huzura ulaştırmanın mücadelesini veriyoruz.

"OYUNLARI BOZUP 2023'E ULAŞACAĞIZ"

Türkiye'nin barışı ve huzuru istemesinden rahatsız olanlar var. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara asla eyvallah demez. Tüm oyunları bozacağız. 2023 hedeflerine ulaşacağız. Mağdura sahip çıktığınız sürece şer odakları musallat olamaz.

"MISIR HALKI OYUNU BOZDU"

Mısırlı kardeşlerimiz şiddete başvurmadan kendilerine yönelik darbeye itiraz ediyorlar ve ne diyorlar benim oyum nerede? Bu bölgenin insanını koyun zannedenler şu an çok büyük şaşkınlık yaşıyorlar. Mısır'da darbeyi yaparız işimize bakarız diye düşündüler. Ama Mısır halkı bu oyunu bozdu bu tuzağı alt üst etti. Benzer bir senaryoyu Türkiye'de uygulamak istediler. Ağaç diyerek çevre diyerek insanları sokağa döktüler.

"BAŞÖRTÜLÜ KIZLARMIZA HAKARET ETTİLER"

Türkiye'de demokrasiye sahip çıkanları koyun olarak gördüler. Göbeğini kaşıyan adam dediler, kömürcü makarnacı dediler. Bizim değerlerimize hakaret ettiler. Başörtülü kızlarımıza hakaret ettiler. Aşağılayıp şiddet uyguladılar. Millet sandığına sahip çıktı. Bu aziz millet meydanlara koşarak milli iradeye sahip çıktı.

"EN BÜYÜK MEYDANA SANDIK MEYDANINA GİDİYORUZ"

Artık meydan boş değil şimdi en büyük meydana gidiyoruz. Sandık meydanı... Halkın iradesine saygı duymayanları orada sorgulayacağız. Halklar artık tercihlerine çok güçlü şekilde sahip çıkıyor. Birileri iki yüzlü davranabilir. Biz irademizi ortaya koyacağız. Eğer onların bir tuzağı varsa Allah'ın da milletin de bir tuzağı var. Biz hiç ayrımcılık yapmadık. Bu devlet karşısında herkes birinci sınıf vatandaştır.

Biz 76 milyonu bir ve beraber gören hep beraber kucaklayan ve hepsine eşit mesafede duran bir iktidarız.

"ŞIRNAK'A MÜJDE VERİYORUM"

Sizden bir cavep bekliyorum. 10 yıl önce Bingöl'e havalimanı yapılacak denilse inanır mıydınız? Bugün bunu aştık. Önümüzdeki hafta Kastamonu Havalimanı'nı açacağız. Buradan Şırnak'a müjde veriyoruz. Bu ülkenin eski siyasetçilerinden Şerafettin Elçi Havalimanı'nı açacağız. 26 havalimanı ile geldik şu anda ise 50'yi aşıyoruz. Hava yolu halkın yoludur. Şartları daha da geliştireceğiz. Nereden nereye geldik. Bingöl depreminde hemen ertesinde bu kardeşiniz hemen Bingöl'e geldik. O zaman dedik biz Bingöl'ü yeniden inşaa edeceğiz dedik. Aynı şey Van'da da oldu.

"BUGÜNLERE SABOTAJLARI AŞARAK GELDİK"

Biz bu milletin hizmetkarıyız. Kurulan tuzaklara karşı çok dikkatli olmalıyız. Büyüyen güçlenen Türkiye'yi tahriklere karşı sabırlı olmalıyız. Bugünlere her türlü sabotajı aşarak geldik. Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye'sine beraber ulaşacağız.

"GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİYLE ÇEVREYİ KATLEDİYORLAR"

Biz sorumluluğumuzun farkındayız. Çözüm sürecine karşı her türlü oyunun oynanacağını biliyorduk. Türkiye'nin çözüm sürecini başarıyla tamamlayıp geleceğe çok daha güçlü şekilde ilerlemesinden rahatsız olanlar var. Biz bunlara aldanmayacağız. Tencere tava çalanlara aldanmayın. Halkını rahatsız eden bu insanlar demokratik bir arayış içinde değiller. Çevrecilik noktasında gürültü kirliliği yaparak çevreyi katlediyorlar. Annelerin babaların gözyaşını dindirmek için yolumuza devam edeceğiz.

"SÜRECE SAHİP ÇIKARSANIZ HEDEFİNE ULAŞACAKTIR"

Bu süreci kesintiye uğratmak isteyen kim olursa olsun bunun vebalinden kurtulamaz ve bunun hesabını veremezler. Bu sürece sımsıkı sahip çıkmalarını istiyorum. Siz bu sürece sahip çıkarsanız bu süreç muhakkak hedefine ulaşacaktır. Sevgili kardeşlerim bugün Bingöl'de tarihi birgün yaşıyoruz. Büyük bir yatırım kazandırıyoruz.

Bingöl'ün içme suyu problemini çözeceğiz. Kentsel dönüşüme hızla devam edeceğiz. Çözüm süreciyle birlikte Bingöl'de özel sektör yatırımları artıyor.

Bu haber toplam 3574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri