Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Konuşmanın ardından sürpriz gelişme

23.03.2012 20:31
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nda genç subaylara konferans verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içeriği açıklanmayan bir konferansta subaylara seslenmek üzere cuma namazı sonrası Harp Akademileri Komutanlığı'na geldi. Erdoğan, Orgeneral Arslan Güner tarafından karşılandı. Benzer ziyaretlerin aksine bu kez içeriye Anadolu Ajansı muhabiri dahi alınmadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından Maslak'taki Harp Akademileri Komutanlığına geçti. Saat 14:25'te akademiye giriş yapan Erdoğan, önce komutanlığı ziyaret etti.

Erdoğan, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Aslan Güner tarafından karşılandı. Orgeneral Güner, Harp Akademileri Komutanıyken Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Orgeneral Bilgin Balanlı'nın yerine atandı. Bugün Başbakan Erdoğan'ın karşılayan Güner'in adı Ankara Garnizon Komutanıyken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'le elini tokalaşmamak için protokolden ayrılan komutan olarak gündeme geldi. İddialara göre son Askeri Şura'da Başer'in Kara kuvvetleri Komutanlığına atanmasına Cumhurbaşkanı Gül muhalefet etti.

İÇERİK SIR GİBİ SAKLANIYOR

Basın mensuplarına tamamen kapalı olan ziyaretin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı'nda konferans verdi. Konferans, yaklaşık bir saat sürdü. Konferansın içeriğiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Harp Akademilerinin internet sitesinde konferansla ilgili hiç bir içeriğe yer verilmedi. Konferansı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da dinledi. Erdoğan, konferansın ardından buradan ayrıldı.

Bu haber toplam 2874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri