Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın sır gibi saklanan iftarı

25.08.2011 11:59
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi ve 22. Dönem Ankara Milletvekili Faruk Koca'nın evinde iftar yaptı.

Basın mensupları atlatılarak yapılan iftar yemeğinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Başbakan Erdoğan'ın, Ankara'daki çalışmalarının ardından Bala ilçesinde iftar yapacağı bilgisi basın mensuplarına ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen basın mensupları Bala ilçesine geldi. Ankara'dan Başbakanı takip etmek isteyen basın mensupları ise korumalar tarafından önü kesilerek engellendi. Başbakan Erdoğan, resmi araç yerine sivil plakalı araç kullanmayı tercih etti. Escort koruma da almayan Erdoğan'ın yol güzergahında da herhangi bir tedbirin alınmaması dikkat çekti.

Bala ilçesine gelen basın mensupları da bir sürprizle karşılaştı. İlçe yöneticilerinden emniyet dahil hiç kimsede Başbakanın geleceğine dair bir bilgi yoktu. Başbakanın nerede olduğu sır gibi saklandı. Daha sonra Başbakanın Bala ilçesine geldiği teyit edildi. Fakat nerede iftar yaptığı konusunda bilgi verilmedi.

Cihan Haber Ajansı ekibinin yaptığı araştırmalar sonucu Başbakan Erdoğan'ın 22. DönemAnkaraMilletvekili Faruk Koca'nın yeni yaptırdığı evde olduğu ortaya çıktı. Ankara'nın Bala ilçesi Afşar Beldesi Derekışla Köyü'de bulunan evde Başbakan iftarını yaptı. Köyde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Cihan ekibi köye ulaştığında ise korumalar tarafından köyden uzaklaştırıldı. Özellikle köyde korumalar sürekli devriye gezerken, jammer cihazları açıktı. Köyden görüntü alınmasına izin verilmezken, sadece dışarıdan bol ışıklı evin görüntüsü kaydedilebildi.

Faruk Koca, 15 Nisan 1964'de Ankara'nın Bala ilçesi Afşar Beldesi Derekışla Köyü'nde doğdu. Lise mezunu. Serbest ticaretle uğraşan Koca Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 22. Dönem Ankara Milletvekili. Koca, evli ve 3 çocuk sahibi.  

Bu haber toplam 5758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri