Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan İmralı açıklaması

09.06.2011 18:45
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı radyo programında İmralı ve BDP hakkında açıklamalarda bulundu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İmralı'daki ile ilgili ceza kesinleşmiş midir? Kesinleşmiştir. Nedir bu ceza, ağırlaştırılmış müebbet hapistir. Dolayısıyla bunun üzerindeAK Partihiçbir zaman oynamaz. Asla. Şu anda İmralı Cezaevi'nde konumu neyse burada durmaya devam edecektir'' dedi.

Kral FM'de Gezegen Mehmet'in sorularını cevaplandıranBaşbakan ErdoğanErdoğan, teröristbaşının cezasını İmralı'da çekeceğini söyledi. Öcalan'ın kendisinin son dönemde yaptığı konuşmalardaki ifadelerinin 'Kürtlere yönelik bir savaş olarak' değerlendiği yönündeki açıklamaların hatırlatılması üzerine Erdoğan, "PKK benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi değildir. Bir defa Kürtlere savaş açmak ifadesi çok adi, çok alçakça bir tespittir. Partimi kurduğumuzdan bu yana biz, bu ülkede Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkezi, Gürcüsü, Abazasıyla, Romanıyla, Arabıyla bir kardeşliği konuştuk. Kürtler benim kardeşimdir. BDP Kürtlerin temsilcisi değildir. BDP kimin temsilcisi belli değil. Kendisinin Kürtlerin temsilcisi olarak ifade etmek suretiyle oradan nemalanmak istiyor. BDP benim Kürt kardeşlerime bugüne kadar ne verdi, istismardan başka. Sadece istismar siyaseti yapıyor. Benim bu ifadeleri kullanmam mı savaş olarak ilan ediliyor. Şu ana kadar Kürt kardeşlerimle ilgili Cumhuriyet tarihinde verilmeyen hizmetleri AK Parti iktidarı vermiştir." diye konuştu.

Bu ülkede red politikalarının olduğunu ifade eden Erdoğan, "Kürtleri, dilini ağzına almayan, Kürt diyemeyen siyasetçiler vardı. Kılıçdaroğlu da Bahçeli de daha öncekiler de diyemiyordu. Bunu kim dillendirdi, biz dillendirdik. Partimizi kurduk, programızın içine koyduk. Güneydoğu'da belli bir güce böyle ulaştık." diye konuştu.


 

Bu haber toplam 2070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri