SOSYAL paylaşım sitesi twitter'da açıklamalarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, iplerini elinde tutan Türkiye düşmanı çevrelerin verdiği ihaleyi yerine getirmenin mücadelesi içinde. Biz, terör örgütüne karşı da terör örgütünün iplerini elinde tutan o Türkiye düşmanı çevrelere karşı da en sert şekilde, en kararlı şekilde mücadelemizi yürüteceğiz. Terör saldırıları karşısında asla ve asla tek bir geri adım atmayacağız." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sosyal paylaşım sitesi twitter'da açıklamalarda bulundu. Terör örgütünün Ramazan ayında yaptığı son saldırılarla hiçbir kutsalı tanımadığını, manevi değerlere saygı göstermediğini, bu ülkenin, bu toprakların, bu milletin değerleriyle hiçbir ortak paydasının olmadığını bir kez daha net olarak gösterdiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, iplerini elinde tutan Türkiye düşmanı çevrelerin verdiği ihaleyi yerine getirmenin mücadelesi içinde. Biz, terör örgütüne karşı da terör örgütünün iplerini elinde tutan o Türkiye düşmanı çevrelere karşı da en sert şekilde, en kararlı şekilde mücadelemizi yürüteceğiz. Terör saldırıları karşısında asla ve asla tek bir geri adım atmayacağız" dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPMAYI BIRAKIN
Yazılı ve görsel medyaya sesleniyorum diyen Başbakan Erdoğan, "Eğer şu güzel ülkemizde, şu 75 milyon vatan evladının sorumluluğunu, mesuliyetini taşıyorsanız, bölücü terör örgütünün propagandasını yapmayı bırakın. Onlarla ilgili yazıdığınız her cümle, bilesiniz ki onların arayıp da bulamadığı bir propaganda unsuru" diye konuştu.
Terör saldırıları sonrasında öfkesini, nefretini, kızgınlığını teröre ve terör örgütüne değil, bir halka, kardeşlerine yöneltenlerin, terör örgütünün tuzağına düşeceğini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Biz milletçe bu tuzağa düşmeyeceğiz" dedi.

Erdoğan, Arakan Müslümanlarının barış ve huzura kavuşması için Türkiye olarak samimi çaba sarf etmeye bundan sonra da devam edeceğini söyledi.