Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Ucube' tartışmasına son noktayı koydu

16.01.2011 16:49
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ucube" tartışmasına son noktayı koydu. AK Parti’yi bu heykel üzerinden yıpratmak istediklerini vurguladı.

Dursun Kabaktepe'nin haberi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İBB’nin toplu açılışında Kars’ta yapılan heykel tartışmalarına son noktayı koydu. Başbakan Erdoğan, Kars’a toplu açılış için gittiğinde o heykele “Ucube” dediğini ve bazılarının AK Parti’yi bu heykel üzerinden yıpratmak istediğini söyledi.

O HEYKELİ GÖRMEDEN KONUŞUYORLAR
Erdoğan, “Kars'ta o heykelle ilgili düşüncelerimi açıkta ifade ettim. Bizi eleştirenler ‘Ucube’ dediğim eseri görmeden konuşuyorlar. Kars'ın öncelikleri varken 1,2 trilyon lira para bir heykele para harcanıyor. Sen Kars’ın önceliklerini yok sayıyorsun ve en tepe noktaya bunun yapılmasına izin veriyorsun. Bakın şimdide bunu yıkımı var.” diye konuştu. Kars’ta sekiz cami ve sekiz kilisenin hükümet tarafından restore edildiğini belirten Erdoğan,  “Bizde ayrımcılık yok. Bunları biz zenginliğimiz olarak görüyoruz.” kullanarak heykel tartışmasını yıpratma politikası haline çevirenlere sert çıktı. “Ucube” dediği heykele talip olan İzmir Karşıyaka Belediyesi’ne de gönderme yapan Erdoğan, “Buyursunlar alsınlar.” ifadesini kullandı.

BİZ SANA İŞ BULMAK ZORUNDA DEĞİLİZ
“Bu eserin banisi bana akıl veriyor. Siz orada işsizliği giderin, diyor.” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Biz sana iş bulmak zorunda değiliz ki. Çok işsiz kamışsın galiba. Biz o esere 1,2 trilyon vermek zorunda değiliz ya... Bizim tarihi eserlerimizi restore etmemiz onları ilgilendirmiyor. Yapılanları kabul edemiyorlar. Bunları AK Parti yapıyor, diye kabul edemiyorlar. Güya bizi bu heykel üzerinden yıpratacaklar. Bugün Kars halkı bile buna karşı çıkıyor.”

İLGİLİ HABER: Erdoğan'dan TT Arena tepkisi

Moralhaber.Net

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri