Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Sözünü Tuttu

08.11.2011 16:27
Başbakan Erdoğan, Rizeli esnaf Enver Aslan'a 15 yıl önce verdiği söz üzerine dün iş yerine giderek ziyaret etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği Rize'de, Cumhuriyet Caddesi'nde yer alan ve elektronik eşya ile müzik aletleri satışı yapılan dükkana gelerek, iş yeri sahibi Enver Aslan'ı ziyaret edip bir süre görüştü.

Enver Aslan (78), Başbakan Erdoğan'ın kendisini ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, yaklaşık 15 yıl önce bir iş dolayısıyla gittiği İstanbul'dan uçakla dönerken, söz konusu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Başbakan Erdoğan'ın aynı uçakla Trabzon'a geldiğini söyledi.

Uçakta yolcular ile tokalaşan Başbakan Erdoğan'ın, Trabzon'da bir öğle yemeğine katıldıktan sonra Rize'ye geleceğini söylediğini ifade eden Aslan, bu sırada kendisine Rize Belediyesi yanında iş yeri olduğunu ve kahve içmeye davet ettiğini, bunun üzerine de Erdoğan'ın fırsat bulursa gelebileceğini söylediğini anlattı.

"40 Yıl Daha Bekleyemem"

Bu olayın ardından Kurban Bayramı dolayısıyla önceki gün Rize'ye gelen Başbakan ile kentte kurulan bayramlaşma çadırında karşılaştığını anlatan Aslan, sözlerine şöyle devam etti:

''Aradan 15 sene geçti, Başbakan Erdoğan'ın dükkanıma gelerek kahve içme fırsatı olmadı. Kurban bayramı dolayısıyla Rize'ye geldi, çadırda bayramlaşırken kendisine, 'bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır, 40 yıl daha bekleyemem, yaşım müsait değil' dedim. 'Müsaitsen kahvemi gel iç, vazifeni yap' dedim. O da 'memnuniyetle, dükkanın yerinde mi' dedi ve dükkanıma geldi, bir saat kadar burada sohbet ettik. Kendisine dükkanı ziyaretinden dolayı kemençe ve maket gemi armağan ettim'' diye konuştu.

Bu haber toplam 1778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri