Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: BDP, PKK'nın yayın organı gibi

03.03.2011 13:03
Başbakan Erdoğan, PKK'nın eskiden kendi illegal yayın organlarını kullanırdı şimdi bir siyasi parti, siyaseti, demokratik zemini tamamen bırakarak terör örgütünün sözcülüğüne soyundu' dedi.

Başbakan Erdoğan Kamu Güvenliği Müsteşarlığı Hizmet Binası açılışında konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şu anda, bir yandan terör örgütü, bir yandan da onun uzantılarının, ortamı tahrik etmek, germek, süreci kışkırtmak için dört bir koldan harekete geçmiş durumda olduğunu ifade ederek, ''Eskiden, terör örgütü kendi illegal yayın organlarıyla, internetle, belli ajanslarla mesajlarını iletiyordu. Şimdi artık bunların bir kenara itildiğine, bir siyasi partinin, siyaseti, demokratik zemini tamamen bırakarak terör örgütünün sözcülüğüne soyunduğunu görüyoruz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütünün de, onun uzantılarının da, seçim öncesinde bölgeyi ve ülkeyi kışkırtarak buradan nemalanmanın gayreti içinde olduğuna işaret ederek, ''Gençlerin ölümü, anaların gözyaşı, babaların yürek sızısı, kapanan kepenkler, savaş alanına dönmüş sokaklar, caddeler pahasına bir oy avcılığı, bir fırsatçılık söz konusu'' dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri