Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Bundan sonra herşey farklı olacak"

15.07.2011 15:15
Başbakan çok sert çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan, "bundan sonra her şey çok farklı olacak" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları:

"Biz bunların demokratik alanda mücadeleleri için her türlü ortamı hazırladık. Ama teklifleri hiç bir zaman akılcı olmadı ve bir dedikleri bir dediklerini tutmadı. Onların gayrı ciddi teklifleri  bizi hiçbir zaman masaya çekemez.

Barış istiyorlarsa bir defa silahı bırakacaklar. Silahı bırakmadıkları sürece barış olmaz. Bizler iktidar olarak, 780 bin kilometre üzerinde ameliyata müsade etmeyiz.

Biz tek millet anlayışımız üzerinde bir anlayışa müsade etmeyiz.

Red politikaları, inkar politikalarını yok ettik. Asimilasyon politikalarını yok ediyoruz.

Bu ülkede Kürt sorunu yoktur bu ülkede PKK sorunu vardır. Kürt vatandaşlarımıza en büyük desteği biz verdik.

Bu üllkede her milletten insanın Romanın da Lazın da Çerkesin de sorunu var. Biz bu sorunları çözmek içim mücadele ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz.

Bir ordu savaşa girdiğinde zaiyat verir. Biz "moralsisiz bu savaşı kaybettik" denir mi? TSK'nın 600 bin kişiyi aşmış bir ordusu var. NATO'nun en büyük ordusuyuz derken tutup da "moralimiz bozuldu" dersek terör örgütüne destek vermiş olursunuz. Bizim güvenlik güçlerimiz düne göre daha güçlüdür. Bunun bedelini de daha ağır ödeteceklerdir. Artık her şey daha farklı olacak. Gerekeni yapacaklardır. Terör örgütü ve uzantılıları bizden merhamet beklemesin.

Demokratik özerklik kendi çalıp kendilerinin oynadıkları bir tez. Bu parlamento da bunlar var mı? Var. En yüksek makamlarda Kürt kökenli kardeşlerimiz var mı? Var. Cumhurbaşkanlığı yapmış mı? Evet. Bunlar bizim Kürt kardeşlerimizi kandırıyorlar.

.”

             

Bu haber toplam 3422 defa okunmuştur
BİR MEHMETÇİK ŞEHİT OLDU
Nihat AYAZ
Diyelimki bu çatışmada 13 değilde 1 mehmetçik şehit olsa,ertesi gün bi tane sonra bi tane ve 13 gün içinde sayı yine 13ü hatat bazı gün 2 şehit olsa ve bu sayı 13 gün içinde 20 falan olsa.Bu kadar tepki olurmu.Elbetteki olmaz.imdi 13 asker şehit olunca herkes bas bas bağırıyor neden maksat zevahiri kurtarmak.Ha bir tek asker ölmüş ha bin .toplamda bu uğurda ölen insan sayısı yılalra sari olarak binleri geçmedimi.Demekki bu bağırtı çağırtıda bir müddet sonra bitecek ve her şey gene eski tas eski hamam.Başbakan diyorki"hiç bir şey eskisi gibi olmayacak"bu sözü çok işittim ben tam 1979 dan bu yana.Hayır sayın başbakanım Bu kafa ile gidersek eskisinden beter olacak.TSK ya komuta eden Askerin ölmesi vs umrunda dahi olmayan generaller var.Yargı nasıl bir dönem ülke yi değil kendi ideoloji ve inaçları uğruna hukuk dışı kararlar alıyor idiyse anayasa değişikliği ile bu iş nasıl çözüldüyse.TSK daki bu statüko kırılmadıkça daha çokkk gariban mehmetler bir hiç için ölecek.Asıl düşman bu yapı.
16 Temmuz 2011 Cumartesi 10:00
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri