Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pakette öyle şeyler var ki...

25.12.2011 09:30
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yeni bir demokratikleşme paketi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, AK Parti Kırıkkale Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi'ne katıldı.

ŞİDDET İÇERMEYEN HER DÜŞÜNCE SERBEST

Demokratikleşmeyle ilgili yeni bir paket üzerinde çalıştıklarını anlatan Atalay, şunları kaydetti:

''Bir demokratikleşme paketi üzerinde çalışıyoruz. Terörle Mücadele Kanunu'ndan, Türk Ceza Kanunu'na, yargı sisteminin hızlandırılması boyutuna uzanan yeni bir paket üzerinde çalışıyoruz. Bunu açıklamıyoruz, ayrıntıya hiç girmiyoruz, çünkü çalışma safhasındayız, ama bu demokratikleşme paketimizin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu paketin özünde şunu göreceksiniz; şiddet içermeyen her düşünce Türkiye'de serbest kalacak. Şiddete yol yok, geçit yok, ama şiddet içermeyen her düşünce daha özgür olacak. AK Parti'nin bu misyonudur. Özgürlükleri genişletme, demokratikleşme, insan hakları boyutu bizim misyonumuzdur. O misyonumuzu da yine sürdürüyoruz, sürdüreceğiz''

TERÖRLE MÜCADELEYE DEVAM

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun başkanı olduğunu da hatırlatan Atalay, şu anda Türkiye'de terörle ilgili konuda en güçlü koordinasyonun yürüdüğü bir dönemin yaşandığını kaydetti.

Atalay, ''Herkes tek vücut, yek vücut. Herkes verilen görevini en iyi şekilde yapıyor ve terörle mücadele çok başarılı şekilde yürüyor'' dedi.

Seçimden sonra terör olaylarının hızlandığına dikkati çeken Atalay, terör artınca 17 Ağustos'tan itibaren yurt içinde ve yurt dışında çok ciddi bir operasyon dönemi başlattıklarını söyledi. Atalay, ''Şu anda yurt içinde ve yurt dışında, sınır ötesinde operasyonlar etkili bir şekilde sürüyor. Bu devam edecek, kışın da kesilmeyecek. O yaz dönemi terör yapan, askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı şehit eden terör örgütüne cevabı en hızlı şekilde, en etkili şekilde veriliyor'' dedi.

"GÜVENLİK TEDBİRLERİ YETMEZ"

Sadece güvenlik tedbirleriyle terör ve irtibatlı sorunları çözemeyeceklerini bildiklerini anlatan Atalay, sosyal projelerin, demokratikleşme projelerinin devam ettiğini kaydetti.

Atalay, gelecek döneme ilişkin çok ciddi çalışmaları olduğunu dile getirerek, hukukun dışına çıkmadıklarının altını çizdi. Operasyonlarda sivil vatandaşın zarar görmediğini ve görmeyeceğini belirten Atalay, terör örgütü mensubunun ise cezasını gördüğünü ve göreceğini söyledi.

 

Bu haber toplam 2134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri