Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç: Yapmayın canım bunu

09.12.2013 13:59
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, iki akrabasının nişan ve nikah törenine katılmak için gittiği Alanya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde akrabalarının nişan ve düğün törenlerine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in kendisine yönelttiği soru önergesini soran gazetecilere"Karıştırma onları canım. Onların iddiasını boş ver. Alanya'nın bu kadar güzelliği varken güzel kardeşim, kötü şeyler hiç konuşmayalım" dedi.

"KOŞA KOŞA GELİRİM"

Bir gazetecinin 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya programına katılıp katılmayacağı sorusu üzerine Arınç, "Herkesin kendine göre bir programı var. İmkan olursa koşa koşa gelirim. Başka yerlerde de hizmetlerimiz var. Ama gönlümüzün bu tarafında Alanya duruyor"diye konuştu.

"KARIŞTIRMA ONLARI CANIM"

Gazetecilerin, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in, 'Gezi olaylarısürecinde Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii'nde kamuoyuna yansıyan bira kutusunun, bir TBMM bürokratının camiyi ziyaretinin hemen ardından bırakıldığı, bu bürokratın Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk'le tanışıklığı olup olmadığı'na ilişkin cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesini hatırlatması üzerine Arınç, "Karıştırma onları canım. Onların iddiasını boş ver. Alanya'nın bu kadar güzelliği varken güzel kardeşim kötü şeyler hiç konuşmayalım. Hep güzel şeyler konuşalım" diye yanıt verdi.

ARINÇ'TAN ŞAŞIRTAN DİYALOG

Daha sonra kendisine soru soran muhabirin elindeki mikrofonları tutan Arınç, "Bunları böyle kendine al" dedi. Bunun üzerine muhabir, "Bu kötü oldu" diye cevap verdi. Başbakan Yardımcısı Arınç, daha sonra makam aracına binerek ilçeden ayrıldı.

HABERLER.COM

Bu haber toplam 2090 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri