Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan'dan korkuyor mu?

27.12.2012 21:16
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programında Mehmet Ali Birand'ın sorularını yanıtladı. Birand'ın, "Başbakan'dan korkuyor musunuz?" sorusu üzerine Arınç, "Bugün Başbakan Yardımcısıyım ve ona hürmette kusur

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç , Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programında Mehmet Ali Birand 'ın sorularını cevap verdi.

Bazen Başbakan Erdoğan'la fikir ayrılığına düştüklerinde Arınç'ın geri adım attığını hatırlatan Mehmet Ali Birand'ın, “Başbakan'dan korkuyor musunuz?" sorusu üzerine Bülent Arınç, “O, benim için bugün genel başkanım ve Başbakanım. Ben meclis başkanıydım, bugünün Başbakan'ı, Başbakandı. Yani ben ondan bir adım öndeydim. Ama bugün Başbakan Yardımcısıyım ve ona hürmette kusur etmem, ona itaat ederim, onun söylediklerinin dışına çıkmam" dedi.

<p><a rel="nofollow" href="http://www.kure.tv/webtv/802-aktuel/birand-bulent-arinca-oyle-bir-soru-sordu-ki/2272-Bolum/126237/&embeddedplayer=v1">Birand, Bülent Arınç'a öyle bir soru sordu ki!</a></p>

"GÖZYAŞINDAN MAHRUM OLAN İNSANLARA ACIRIM"

Zaman zaman gözyaşı dökmesiyle ilgili eleştirileri değerlendiren Arınç, “Gözyaşı dökmek bir nimettir. Ben gözyaşından mahrum olan insanlara acırım. Çünkü insanda merhamet duygusu olmalı, duygulanabilmeli" diye konuştu.

"MHP'LİLERİN ELÇİ'NİN CENAZESİNE GELMEMESİ YANLIŞ"

KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır milletvekili Şerafettin Elçi'nin cenazesine katılmayan MHP'lileri eleştiren Arınç, “Çok yanlış, bu kadar kötü bişey olabilir mi? Mutlaka gelmeliydi. Bir başsağlığı dilemek için cenazede buluşmak için bizim ne farkımız olabilir. Ben koşa koşa gittim. Keşke Cizre'ye de gidebilseydim" dedi.

Bu haber toplam 4800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri