Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

01.08.2016 17:23
Başbakan Binali Yıldırım , MHP lideri Devlet Bahçeli ile TBMM'de bir araya gelerek görüşme gerçekleştirdi.

Devlet Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı, TBMM'deki makam katındaki asansörün girişinde karşıladı. Burada gazetecilere tokalaşarak poz veren Bahçeli ve Yıldırım'a, AK Parti Grup Siyasi Danışmanı Cenk Sarıgöl'ün 4,5 yaşındaki kızı Elif Zümra Sarıgöl tarafından çiçek verildi.

Bahçeli ve Yıldırım, küçük kızı yanaklarından öptü.

Başbakan Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, foto muhabirlerine poz vermelerinin ardından, görüşmeye geçti. Görüşme, baş başa gerçekleşti.

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi VİDEO

BAHÇELİ: OHAL İNŞALLAH BAŞARIYLA DEVAM EDECEK

Görüşmenin ardından liderler açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli, "Başbakan ile çok verimli bir görüşme oldu. "Sayın Başbakanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerine devam etmektedir. Bugün de MHP ile görüşme gerçekleştirmiştir. Biz de alınan kararlar üzerine görüşlerimizi ilettik. OHAL uygulaması inşallah başarı ile devam edecek. Türkiye her türlü darbe girişiminden en kısa süre içinde kurtulacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz.." dedi.

YILDIRIM: OHAL İLE DARBE ZEMİNİ YOK EDİLECEK

Başbakan Yıldırım görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "15 Temmuz'da Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Özellikle MHP ve CHP'nin genel başkanlarının milli iradeye yönelik tavırları darbenin defedilmesinde etkili olmuştur. Bu görüşmeler bizim için çok önemli. OHAL kararnameleriyle darbe zemini yok edilecek. Muhalefetin darbenin defedilmesinde büyük katkısı oldu. Meydayı da saymadan geçmeyelim. KHK'larda amaç, darbe risklerinin bertaraf edilmesi. İdam konusu gündeme gelmedi. Bu yapı, darbe teşebbüsüne katılanlarla sınırlı değil, daha derinlere gidiyor." ifadelerine yer verdi.

ERDOĞAN'IN YENİKAPI DAVETİ SORULDU

Bahçeli, gazetecilerin Erdoğan'ın 7 Ağustos'ta "Yenikapı'da tüm siyasi partilerin liderleriyle biraraya gelelim" davetinin hatırlatılması üzerine "Ona daha 7 gün var" dedi.

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Başbakan Yıldırım-Bahçeli görüşmesi

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri