Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan’a hakaret serbest mi?

20.09.2013 22:58
Başbakan Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaretler sıralayan SGK Müdürünü deşifre eden Milat’a savcılık soruşturma başlattı.

Haberde imzası bulunan Ankara Temsilcimiz Aslan Değirmenci emniyet ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. SGK Müdürü Hüseyin Çetin ise Başbakan’a hakaretleri belgelerle ispatlanmasına rağmen görevini sürdürüyor. 

 

SEMA BAYRAM/ ANKARA

Konya İli Kulu İlçesi SGK Müdürü Hüseyin Çetin’in SGK’nın tüm adreslerine mail atarak Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiğini iki ay önce Milat deşifre etmişti. Bu deşifreden sonra savcılık Milat’a soruşturma başlattı. Bu kapsamda emniyette ifade veren Ankara Temsilcimiz Aslan Değirmenci, Çetin’in başbakana hakaretinin belgelerle ispatlandığını söyledi.

Temsilcimiz Değirmenci, SGK’da memur olan bir şahsın Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret etmiş olmasının haber değeri taşıdığını vurgulayarak, “Deliller açıkça ortadadır. Suç duyurusunda bulunan SGK Müdürü Çetin, suçunu ört pas etmek için gazeteye dava açma cüretini göstermiştir. Savcılık ise inceleme başlatmıştır. Müdürün halen görevinin başında olması ise manidardır” dedi.

Belgeler gerekli birimlere ulaştı

Şahsın attığı hakaret maili delillerinin SGK, emniyet ve savcılığa ulaştığını belirten Değirmenci, “Müdür, Başbakan Erdoğan’a hakaret etmesine rağmen görevden alınmamasından cesaret almıştır. Söz konusu haberde iftira ve hakaret bulunmadığı gibi ironi bir dil kullanılmıştır. Bunlara rağmen söz konusu şahıs daha da ileri giderek gazeteye dava açmaya kalkmıştır. Şahsın Başbakan Erdoğan’a etmiş olduğu hakaretin belgesi açıkça ortaya konulmuş, bu belgelerin kopyası gerekli birimlerin ulaştırılmıştır. Şahsıma yöneltilen bütün bu suçlamaları kabul etmiyorum. Bize inceleme başlatılırken, Başbakan Erdoğan’a hakaret eden bürokratın makamında kalması skandaldır” diye konuştu. Temsilcimiz Aslan Değirmenci delilleri de Emniyet yetkililerine teslim etti.   

Bu haber toplam 1386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri