Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'a özel 80 kişi daha

25.11.2013 11:35
DHKP-C terör örgütünün polisi ve AK Parti'yi hedef alması sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçerek Başbakanı korumak için 80 kişilik özel ekip kurdu.

Yunanistan'da faaliyetlerine eskisi gibi devam edemeyen DHKP-C terör örgütü Suriye'ye yerleşmek için Şam yönetimiyle görüşme başlattı. ÖrgütBeşşar Esed'den kamp alanı istedi. Esed'le görüşmelerin sürdüğü belirtilirken DHKP-C terör örgütünün Türkiye sınırına yakın kamp alanından Türkiye'de ses getirecek eylem yapacağı kaydedildi.

DHKP-C terör örgütünün bu kararı almasında Türkiye'de yapılacak eylemler için Avrupa'dan mühimmat getirmenin zor olması etkili olduğu ifade edildi. Suriye'de mühimmat konusunda hiç zorlanmayacağını düşünen örgütün Ankara ve İstanbul'da eylemler planladığı bildirildi. Örgüt'ün ilk hedefinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu öğrenildi. İkinci hedefte ise Emniyet binaları ve karakolların olduğu kaydedildi.

80 KİŞİLİK ANTİ TERÖR TİMİ

DHKP-C terör örgütünün polisi ve AK Parti'yi hedef alması sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçerek Başbakanı korumak için 80 kişilik özel ekip kurdu. Başbakanın korumalarından ayrı çalışan bu ekip ani saldırılar ihtimaline karşı çevrede kuş uçurtmuyor. Terörle mücadele polislerinden oluşturulan 80 kişilik özel ekip dönüşümlü olarak Başbakanlık Binası, AK Parti binası ve Başbakanın Keçiören'deki evini 24 saat koruyor. Özel ekibin olası saldırılara karşı istihbarat topladığı belirtilirken aynı zamanda saldırı gerçekleşmeden saldırıları önleyici tedbirler aldıkları kaydedildi.

ARALARINDA KESKİN NİŞANCILAR DA VAR!

Sivil Terörle Mücadele Ekipleri'nden oluşan tim arasında ağır silahlı polislerin yanı sıra keskin nişancılar da yer alıyor. Başbakanlık, AK Parti veBaşbakan Erdoğan'ın evi civarında denetleme de yapan ekipler olası eylemleri de gerçekleşmeden önlüyor. Bazı şüpheli şahıslarla ilgili kimlik kontrolü yapılırken bazı şüphelilerin ise gözaltına alınarak sorgulandığı ifade edildi.

Kaynak: Star

Bu haber toplam 1278 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri