Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞBAKAN'A SORULACAK DARBE KOMİSYONU SORULARI

16.11.2012 11:21
28 Şubat Alt Komisyonu'nun sorularını yazılı olarak cevaplayacağı açıklanan Başbakan Erdoğan'a Darbe Komisyonu hangi soruları soracak?

Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu bugüne kadar pek çok kişiyi dinledi. Özellikle 28 Şubat Alt Komisyonu, 28 Şubat Postmodern darbesiyle ilgili pek çok kişiyle görüştü.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan'ın da komisyon tarafından dinlenip dinlenmeceği merak ediliyordu. Sonunda Başbakan Erdoğan'a davet yapıldı. Başbakan'ın komisyonun sorularını yazılı olarak cevaplayacağı açıklanmıştı.

Bugün Gazetesi'ne konuşan 28 Şubat Alt Komisyonu Başkanı Yaşar Karayel, Başbakan Erdoğan'a hangi soruları soracaklarını açıkladı.

İşte Karayel'in açıklamaları ve Başbakan Erdoğan'a sorulacak sorular;

"Başbakan 28 Şubat döneminin en büyük mağdurudur. Kendisi belediye başkanı iken bir şiir yüzünden içeri giren ilk idarecidir.

Sayın Başbakana yaşadıklarını özellikle hapishane şartlarını soracağız. Hapishane çıkışında arka kapıdan çıkarılmak zorunda kaldı. Can güvenliği sorunlarını soracağız. Toplumun büyük kesiminden ziyaretçiler geldi ve mektuplar yazdı. Bunlardan nasıl etkilendiğini soracağız. Çıkınca siyasi hayata nasıl adapte olduğunu soracağız. AK Partiye açılan kapatma davasını soracağız. Türkiye'nin değişik illerinde mahkemeler oldu bu mahkemelere gitti. Buralarda yaşadıklarını soracağız. En son olarak da 27 Nisan bildirisini soracağız. Büyükanıt'a sorduk ama devlet işleri diye cevap verdi. Sayın başbakana da Dolmabahçe görüşmesini soracağız. 27 Nisan bildirisinden nasıl haberlerinin olduğunu ve karşı duruşlarının gerekçelerini soracağız." 

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri