Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan Cumhura baş olmaz

29.04.2014 11:30
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli Meclis grup toplantısı'nda konuştu. Başbakan Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren Bahçeli, 'Başbakan Erdoğan'dan Cumhura baş olmaz, yolsuzluktan dolayı Çankaya Köşkü yüzü simsiyah kesilmiş bu şahsı kaldıramaz barındıramaz.' dedi.

İşte Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından önemli satırbaşları:

ÇÖZÜM SÜRECİ

Başbakan dağ kadrosunun güçlenmesine çanak tutmuş, el altından destek vermiştir. Devlet zaafa düşürülmüştür. PKK vergi adı altında haraç toplanmakta, baskın yapmakta, kimlik kontrolü yapmakta. 

Ülke güvenliği için zorunlu olan kalekol ve karakol inşaatları ablukaya alınmaktadır. Bunların sonuncusu Tunceli'de gerçekleşmiştir. 

Bir grup ayak takımı devletin en büyük tasarrufuna karşı ayaklanma çıkarmıştır. Lice'de 9 Mehmetçik yaralanmıştır. İki uzman çavuşumuzu namertçe kaçırmıştır. Karakol inşaatı durmadan rehinleri serbest bırakmayacaklarını söylüyorlar.

PKK her çirkefliği yapmaktadır. Ancak buna karşı çıkacak hükümetten bir iz dahi bile yoktur. Paralel ezberleriyle siyasi silahşörlüğe soyunan diğer hükümet üyeleri neyle meşguldür.

Doğu ve Güneydoğu'da milli güvenliğimiz tehdit edilmesine karşı Başbakan en tepki göstermiştir? Milli güvenlik deyince akıllara dini yapılanmalar mı geliyor?

Başbakan PKK'nın gizli militanı olarak hareket etmektedir. Terör faaliyetleri hükümet eliyle saklanmaya uğraşılmaktadır. Başbakan terör sorunun ötelemeye çalışmaktadır.

Başbakan'ın PKK'ya veridği sözler vardır. Başbakan'ın önceliğinde mili güvenilk hedefi yoktur. Bu zihniyet için PKK'nın tatmin edilip ödüllendirilmesi asıl amaçtır. Türkiye etap etap bölünmenin dibine çekilmektedir. 

BDP-HDP BİRLEŞMESİ

AKP'nin yıkım ortağı BDP, üstüne düşeni harfiyen yerine getirmek için her şeyi yapmaktadır. İsimden isme sürekli değişen, silahların gölgesine sığınan BDP yeniden deri değişti. Şimdi HDP olmuştardır. 

Haziran'da ise Demokratik Bölgeler Partisi olarak yeniden faaliyet gösterecektir. Kürdistan'ın kurulması için hızla çalışmaktadır. 4 parçalı Kürdistan dayantılmaktadır. Erdoğan ihaneti olağan göstermek için canını dişine takmıştır. Kürdistan adını kullanan bölücü bir parti kurulmasına izin verilmiştir.

Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi kurulmuş, ve İçiişleri bakanlığınca onaylanmıştır. Bu partiye onay verilmesi kepazelik ve ihanettir. Bunlar milli güvenliğe tehdit değil midir?

Sen ve yandaşların üniter bir devletten başka bir yapı çıkarmayı kolay mı zannediyorsun?

Bu yaşananlara Türk milliyetçilerinin sessiz kalacağını mı sanıyorsun?

Biz bu ülkeyi pazardan almadık, sokakta bulmadık!

MHP KORUMAYA YEMİNLİDİR

Kürdistan hayali kuranlar unutmayın! MHP hesaplarınızı boşa çıkarmaya mutedirdir. Türk vatanından kanlı niyete bir tek çakıl tanesi verilmez. Başbakan Erdoğan zokayı yukup, teroristlerin havarisi kesilse de milliyetçiler kardeşlik hukukunu korumaya yeminlidir. 

MISIR'DAKİ İDAM KARARLARI

683 kişi hakkında yeni bir idam kararı verilmiştir. Mısır halkı bu adaletsizliği hak etmemektedir. Bu mahkeme hükümlerinin Mısır'a hasar vereceği açıktır.

ERDOĞAN ELEŞTİRİSİ

Bu şahsiyet için önemli olan başkalarını memnun etmektir. Ermeni mesajı bunun en açık delilidir. Tarihi yaşanmış, bitmiş hadiseler yekünü olarak görmek eksik bir bakış açısıdır. Tarih geleceğe ışık tutmaktadır. Geçmişine yabancı kalmış milletelerinin kimliklerini canlı tutmaları mümkün değildir. 

Soykırım çetelesi tutmak hakikati değiştiremez. Yaşananları kağıt üstünde uydurma kalabalıklar önünde çarpıtmak mümkünse de tarih hükmünü vermiştir. İster beğenelim ister beğenmeyelim.. Tarihi silmek bir toplumun yok oluşu demektir. En büyük güç kaynağı milli cevherlerdir. 

İstanbul'da hepimiz demek haktır da Erivan'da Türk'üm demek niçin hak değildir. Sıra çağdaş PKK'ya gelince anlayışlı olan Başbakan konu Türk milleti olunca niçin ayak parmaklarına basarak yürümektedir. Empatiyi sadece Türk milleti mi yapacak? Erdoğan yaşanan hadiselerin hepimizin ortak acısı olduğuna değinmiştir. Türk milleti acılara nasıl göz yumsun bilen varsa söylesin 1. dünya savaşı esnasında düşmanla içbirliği yapıp arkamızdan hançerleyen düşmanlarımıza 99 yıl sonra ne iyi yaptınız demesi bekleniyorsa Başbakan ve yandaşları çok bekleyecektir. 

Başbakan mesajında ayrıca anlaşmazlıklara rağmen uzlaşı yollarını değerlendirmeyi denemiştir. Hayrete kapılmamak elde değildir. Sayın Başbakan sen git önce önüne konulan metni iyice oku hatat yanında gezdir. Başbakan kendini aklama sizsiliğine soyunmuştur. Başbakan Türk bayrağını yakan şerefsizler tarafından alkışlanmıştır. AKP'nin mantığı şudur; yanan nasılsa bir bez parçasıdır önemsizdir. PKK'ya jest yapan Başbakan Erdoğan soykırım çetesine zeytindalı uzatmıştır. İnsanın cahil olması doğaldır ama hain olması kabullenebilir bir şey değildir. 

Başbakan'a tavsiye ediyorum şimdiki Ermenistan Cumhurbaşkanını Van'da kucakla. İki göz iki çeşme ağla, nasılsa benzerini Diyarbakır'da yapmıştın. 

Başbakan Türki tarihini lekelemekten uzak durmalıdır. Türk milletini soykırımcı gibi gösterme planları dikiş tutmayacak, Başbakan Cumhurbaşkanı olamayacaktır. 

HAŞİM KILIÇ 

Anayasa Mahkemesinin 52. kuruluş yıldönümü devlet büyüklerini buluşturmuştur. Haşim Kılıç yankıları halen süren bir konuşma yapmıştır. Sözleri Başbakan ve partisini rahatsız etmiş ve kızdırmıştır. Başbakan Erdoğan hemen Anayasa Mahkemesi Başkanı'na karalama kampanyası başlatmıştır. Aslında Sayın Kılıç'ın konuşması Başbakan'ın sözlerini çürüten cümlelerle doludur. Anayasa Mahkemesi Başkanı 'Yargıya mahalle baskısı' olduğunu söylemiştir. Başbakan mahkeme iç hukuk yolları tükenmeden karar veriyor demiş, Anayasa Mahkekemesi Başkanı 'Bu muğlak değildir' demiştir. Başbakan 'Yargıda yanlış yapanlar elbette yer değiştirecek' demiş, Anayasa Mahkemesi Başkanı 'Bu işler yer değiştirerek çözülemez' demiştir. Başbakan 'İninize gireceğiz' diyerek tehditler savurmuş, Anayasa Mahkemesi Başkanı 'Tehditlerle sorunlar çözülemez' iddiasında bulunmuştur. 

Başbakan şunu iyice anlamalıdır ki istediğini söyleyen istemediğini duymaya mecburdur. Bizim garibimize giden adaleti yok sayan bu uygulamaları neden şimdi gündeme getirmiştir. Başbakan Erdoğan niçin eski dostuna sırtını dönmüştür. AKP'li baklan ve yöneticilerin Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı veryansın etmeleri garip bir çelişkidir. Sayın Kılıç'ın 30 Temmuz 2008'deki tavrı AKP'yi uçurumdan çekip çıkarmıştır. Ne olmuştur da Anayasa Mahkemesi Başkanı paralel yapının avukatı yapılmıştır?

Başbakan Erdoğan 'Sağımız solumuz belli olmaz yine ters köşe yapabiliriz' dese de yine yanlış yatan yere ters kapaklanan kendisi olacaktır.  Başbakan Erdoğan'dan Cumhura baş olmaz, yolsuzluktan dolayı Çankaya Köşkü yüzü simsiyah kesilmiş bu şahsı kaldıramaz barındıramaz.  

Kaynak:
Bu haber toplam 1638 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri