Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan flaş İmralı açıklaması

17.02.2013 13:05
Erdoğan, İmralı'ya gidecek ikinci BDP heyetiyle ilgili kesin kararın bu akşam verileceğini açıkladı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin ''İmralı'ya gidecek heyetle ilgili bir sıkıntı var mı? İsimler Adalet Bakanlığı'na iletilmiş herhalde'' sorusunu ''İletildi, bu akşam döndüğümde netleştireceğiz'' diye yanıtladı.

Erdoğan, Erdoba Elegance Oteli'nin çıkışı sırasında bir gazetecinin sorduğu soruları yanıtladı.

''Dün akşam, burada sivil toplum örgütleriyle çok verimli bir toplantı yaptınız, sizden en büyük beklentileri neydi?'' sorusuna Başbakan Erdoğan, ağırlıklı olarak herkesin terörle ilgili çözüm süreci üzerinde yoğunlaştığını belirterek, ''Bu atılan adımların hepsini takdir ediyorlar. 'Biz de elimizden gelen neyse hepsini yapmaya hazırız' diyorlar. Üzerinde ağırlıklı olarak duruldu. Bunun dışında diğer yatırımlara yönelik zaten bizim plan çerçevesi içerisinde olan, GAP çerçevesinde olan, kimisi işte Nusaybin'in oradaki kavşak düzenlemeleri, yine Habur ile ilgili olarak orada bizim aslında, şu anda yapmak üzere hazırlandığımız, nitekim tabii kendileri de bilmiyordu, inşallah bu Habur'daki bu geçişleri daha da rahatlatacak bazı adımların atılması'' dedi.

Gazetecinin ''İmralı'ya gidecek heyet ile ilgili bir sıkıntı var mı? İsimler Adalet Bakanlığı'na iletilmiş herhalde'' sorusunu Başbakan Erdoğan '' İletildi. Bu akşam döndüğümde netleştireceğiz'' diye yanıtladı.

BİRLİK ÇAĞRISI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Etnik milliyetçiliği her kim yaparsa yapsın, o sapkınlık içindedir, o cehalet, fesat içindedir, fitne peşindedir. Bizim kadim medeniyetimizde asla bir ayrım olmamıştır. Bizim kültürümüzde geleneklerimizde özellikle bu hassasiyet hep korunmuştur. Bin yıllar boyunca bu topraklarda nasıl bir ve beraber olduysak Allah'ın izniyle yine bir olacak, diri olacak bu topraklar üzerinde iri ve güçlü olacağız'' dedi.

 Erdoğan, bir çözüm sürecinin içinde olduklarını belirterek, ''Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız'' dedi.

KAYNAK: Özgür Ayaydın / Meral Özdemir / AA

Bu haber toplam 1402 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri