Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan 'Muhteşem' tepki

06.12.2012 16:49
Başbakan Erdoğan İnovasyon Haftası için düzenlenen açılış töreninde konuştu. Erdoğan isim vermeden Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştirdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Türkiye İnovasyon Haftası"nın açılış programında yaptığı konuşmada Muhteşem Yüzyıl dizisine gönderme yaparak, ''Bizans'ın hanımları Fatih Sultan Mehmet'i karşılarken başımızda kardinal külahı görmektense Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederiz demişlerdir'' dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Gençlerimizin özgüvene sahip olması gerekiyor. Allah yar yardımcılarımız olsun. İlk onda Türkiye'yi bu dünya görecek. Başımız öne eğik bir millet değil, muzaffer bir millet olmak durumundayız. Tarihin Haremden ibaret olduğunu iddia ediyor. Kasıtlı olanlar bize tarihi farklı göstermeye çalışsa da kendi tarihimizi böyle göremeyiz ve görmeyeceğiz. Fetih birilerinin kafasını koparmak, sömürmek değildir. Fetih kılıcın değil kalemin egemenliğine inanmaktadır. Bizans'ın hanımları Fatih Sultan Mehmet'i karşılarken başımızda kardinal külahı görmektense Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederiz demişlerdir. Bizim tarihimiz konuşulurken sadece savaşlardan, haremlerden ibaret gibi gösteriliyor.

Gençlik tarihimizi doğru tanırsa işte o zaman bu gençliği kimse tutamaz. "Ne iş olsa yaparım değil" "Ben bundan çok daha iyisini yaparım" diyerek o inançla yürüyeceğiz. Bizi anlamak durumundayız. Bu sürecin yol aldığına yürekten inanıyorum. İtibar gören bir Türkiye var bunu öyle bilin. Güncel bir ekonomik gelişme aktarmak istiyorum. IMF'ye 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. Krizi aşmak için yine IMF'den borç alın dediler

Ajanslar 
Bu haber toplam 2004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri