Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan Sarkozy'ye Tarih Dersi!

23.12.2011 12:24
Sarkozy'i eleştiren Başkan Erdoğan Türkiye'nin tarihinde soykırım olmadığını, aksine zamanında mazlumların Osmanlı'ya sığındığını hatırlattı.

"Babana Sor Sarkozy"

Cezayir'de yüzde 15'i Fransızlar tarafından öldürüldü. Fransızlar, Cezayirlileri fırınlarda hunharca yaktı. Bu bir soykırımdır. Eğer Sarkozy bilmiyorda babası Paul Sarkozy'e sorsun.

Babası Paul Sarkozy'nin 1940'larda Fransız lejyonunda askerlik yaptığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, Cezayir'de yaşanan katliamı en iyi Sarkozy'nin babasının bileceğini ifade etti.

"Osmanlı Mazluma Kucak Açtı"

Türkiye'nin tarihinin çok temiz olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Osmanlı Devleti mazlumlara kucak açmış, zalimin karşısında durmuştur." dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

"İspanya'dan kaçan binlerce Musevi, Osmanlı Devleti'nin hoşgörüsüne sığındı. Osmanlı tebası olarak senelerce huzur içinde yaşadı. Selanik, şehrine ve çevresine yerleştirildiler. Türkiye'nin tarihinde kimse soykırım bulamaz. Türklerin şefkatinden ve hoşgörüsünden başka bir şey göremez."

ERMENİ TASARISI

Dün Fransa'da bir yasa kabul edildi. Bunu söylemeyi görev telaki ediyorum. Fransa'ya yönelik tedbirlerimizi açıkladık.

Fransa'da 5 milyon Müslüman var. Fransa'da müslüman karşıtlığının ne boyutlara ulaştığını bu hareket ortaya koymuştur.

Sarkozy böyle oyunlarla seçim kazanma endişesine düşmüştür.

Cezayir'de 1945'ten itibaren nüfusun %15'i acımasızca şehit edildi.
Cezayirliler fırınlarda toplu olarak yakıldı, katledildi. Fransa Cumhurbaşkanı bu soykırımı bilmiyorsa gitsin babasına sorsun.

Sarkozy'nin Avrupa'daki soykırımdan kaçan dedesi Osmanlı'ya sığındı

Sarkozy Türkiye'nin tarihinde soykırım bulamaz.

İşte Başbakan'ın konuşmasında bahsettiği, Kutsal Roma-Cermen İmparatoru Şarlken ile 24 Şubat 1525'te Kuzey İtalya'da yaptığı savaşta yenik düşen Fransa Kralı Fransuva'nın yardım istemesi üzerine Kanunî Sultan Süleymanın gönderdiği meşhur Fermanın metni:

"Ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allahın yeryüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycanın ve Şamın ve Halep'in ve Mısırın ve Mekke ve Medine'nin ve Kudüsün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Hân'ım.

Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva'sın.

Hükümdarların sığındığı kapıma elcinizle mektup gönderip, ülkenizi düşman istila edip, şu anda hapiste olduğunuzu bildirip, kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz.

Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur. Her şeyden haberdar oldum. Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir. Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz.

Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır. Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz. Gece gündüz daima atimiz eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır. Yüce Allah hayırlara bağışlasın. Allahın istediği ne ise olur. Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenesiniz. Böyle biliniz."... 

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri