Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'dan yerel seçimler öncesi ilk talimat

16.09.2013 11:31
Yerel seçim startını Adıyaman'da veren Başbakan Erdoğan önümüzdeki Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için ilk talimatını ilçe belediye başkanlarına verecek.

Başkanlara "seçim kazanma taktikleri" konusunda detaylı bilgiler verilecek. 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için miting maratonuna başlayan Başbakan Erdoğan, ilçe başkanlıkları için de çalışmalarına hız verdi.

Star'ın haberine göre; Erdoğan'ın verdiği talimat sonrası AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı harekete geçti. Türkiye genelinde 521 ilçe başkanını Ankara'da ağırlayacak olan başkanlık tarafından, ilçe başkanlarına "seçim kazanma taktikleri" verilecek.

İlk taktik ilçe belediyelerine

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Menderes Türel tarafından koordine edilecek olan çalışma kapsamında 521 ilçe belediye başkanı Başkent'te eğitime alınacak. Başkanlara "seçim kazanma metotları" anlatılacak. Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın da, Çarşamba günü Yerel Yönetimler Başkanlığı'nca düzenlenecek ilçe belediye başkanları seçim hazırlık çalışmasına katılacağı ifade edildi.

KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA OLACAK

İlçe belediye başkanlarına yönelik düzenlenecek olan seçim kazanma metodları toplantısında, Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem seçim çalışmaları hakkında AK Partili ilçe belediye başkanlarına bilgi verecek. Ayrıca Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan da, "genel siyasetin yerel seçimler üzerindeki etkisi" konulu bir konuşma yapacak.HABERVAKTIM

Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri