Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın istemediği bir gazeteci olmak bizim için bir iltifat

12.03.2013 18:23
İmralı tutanakları krizinde yazıları sansürlenen Can Dündar'dan çarpıcı açıklamalar...

Uludağ Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından rektörlük binasında düzenlenen panelde konuşan Milliyet yazarı Can Dündar, bir öğrencinin ''Başbakan Erdoğan'ın sizi ve Hasan Cemal'in gazetenizde yazmanızı istemediği yönünde haberler yer aldı. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

"Başbakan'ın tepkisi sürpriz değil, gizli kapaklı bir şey de değil. Meydana çıktı ve 'Batsın böyle gazetecilik' dedi. 'Siz bu köşe yazarlarını tutmayın orada' dedi. 'Bunları vitrininize koyuyorsanız bunları istemiyorum ben' dedi. 'Böyle manşet atmayın' dedi. Yani Başbakanımızın ciddi bir gazetecilik hevesi olduğunu hepimiz biliyoruz. O yüzden yani bizi istememiş olması beni şaşırtmıyor. İstemiş olması şaşırtırdı ve mesleğimde ciddi bir külfet getirirdi. Herhalde Başbakan'ın istediği bir köşe yazarı olarak anılmak normal bir gazetecinin isteyeceği bir şey değil. Ama Başbakan'ın istemediği bir gazeteci olmak bizim için bir iltifat."

"Sözümüzü eğip bükmeden söyleyebildiğimiz sürece orada dayanmaya gayret edeceğiz. Eğer çok eğip bükmemiz istenirse izin isteyeceğiz ya da zaten kovulacağız" diyen Dündar, "O zaman başka mecralarda yazmaya çalışacağız. Başka yazacağımız yer olmazsa kendi internet sitemize yazacağız. Neresi varsa derdimizi söyleyebileceğimiz orada yazmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu haber toplam 1544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri