Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan'ın odasındaki böcek nereden çıktı?

16.02.2014 12:29
Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, Başbakan Erdoğan'ın ofisinde bulunan paralel casusluk böceğinin nerede bulunduğunu açıkladı.

İşte Kelkitlioğlu'nun yazısı:

 

Önce Başbakan açıkladı: Evimin ve ofisimin dinlenmesi casusluk faaliyetidir. 
Arkasından Başbakan bu durumu neden casusluk faaliyeti olarak nitelendirdi diye merak ettik, araştırdık. Karşımıza çok dikkat çekici bir sonuç çıktı. Başbakan ve beraberindeki heyetin yurtdışı temaslarında yabancı heyetlerin hatta yabancı liderlerin, sadece Başbakan'ın ve yakın çevresinin bildiklerini söylemesi üzerine 'dinleme'şüphesi beliriverdi. Başbakan'ın ofisinde ve evinde yapılan böcek aramasında olan oldu ve dinleme cihazları bulundu. Dinleme sonucu elde edilen veriler yurtdışına servis ediliyordu. 
İşte bu nedenle bu faaliyetin adı casusluk. 
Peki bu böcekler hangi tarihte, hangi mekanda ve nerede bulundu.? 
Başbakan Erdoğan'ın başbakanlık ofisindeki böcek 28 Aralık'ta bulundu. Böcek, kriptolu telefonun altına yerleştirilmiş. TÜBİTAK'ın devlette kullanılan, üst düzey devlet görevlilerine ait kriptolu telefon. Bu telefonun altındaki üçlü fişte bulundu böcek. 
Diğer ofislerde ve evinde bulunan böceklerle ilgili çalışmalar sürüyor. 
Son söz, devlet içine çöreklenmiş 'paralel yapı' her yerde olabilir. Bunları öğrendikçe, bu yapıya yakın gazetelerde çıkan 'yolsuzluk ve rüşvet' iddialarına gülesim geliyor. 

haber10

Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri