Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık ofisini yakmaya çalıştılar

31.05.2014 12:28
Geçtiğimiz yıl 1 Haziran'da Başbakanlık ofisini işgal etmeye ve molotofla yakmak isteyen Gezicilerin görüntüleri ortaya çıktı.

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala provakatörler tarafından 'demokrasi hareketi' olarak lanse edilmeye çalışılan Gezi olaylarının gerçek amacı Akşam gazetesinin elde ettiği görüntülerle bir kez daha kanıtlandı.

 

KAPIYI KIRIP YAKMAK İSTEDİLER

Hükümeti yıkmaya yönelik kaos planlarının gerçekleştirilmeye çalışıldığı eylemlerin en kritik dönüm noktalarından biri de 1 Haziran günü akşamı saat 20.30’da Dolmabahçe’de sahnelendi. Başbakan’ın çalışma ofisine yönelen örgüt yandaşları önce kapıyı kırmaya çalıştı. Başarılı olamayan marjinal gruplar daha sonra içeriye molotofkokteylleri atarak yangın çıkartmayı denedi.

BAŞBAKANLIK OFİSİ İŞGAL EDİLDİ ALGISI

Başbakan Erdoğan’ın da gündeme getirdiği saldırının kamera kayıtlarında eylemcilerin Başbakanlık ofisinin kapısına kadar dayandığı görülüyor.

Saldırganlar takviyeye gelen polislerce engellenemeseydi, dünya medyasına olaylar, “Başbakanın ofisi işgal edildi” şeklinde yansıtılacaktı. Devlet acziyet içerisinde gösterilecek, bir halk devrimi imajı yaratılmaya çalışılacaktı. İçerideki devlet sırrı niteliğindeki belgeler göstericilerin eline geçecek ve çok sayıda görevli de rehin alınacaktı.

Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri