Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık ofisinin önü karıştı

03.06.2013 01:31
Dolmabahçe'de Başbakanlık Ofisi'nin önünde arbede çıktı.

Dolmabahçe'de göstericiler polis araçlarına ve gazetecilere saldırdı. Gazeteciler,odadaki masaları kapıya yığarak, göstericilerin içeri
girmesini engelledi.

Akaretler'de cok sert mudahale vardı. Gaz bombasinin etkisi Besiktaş'ın tum semtlerde hisediliyor. Akaretler savaş alanına dönmüş gibi gaz bombasının ardından dağılanlar yeniden toplanmaya başlarken meydandan 'Doktor var mı' sesleri yükseldi. 

Taksim'deki Gezi Parkı'nda yapılan mitingin ardından dağılan bir grup, Beşiktaş'ta polise ve gazetecilere taşla saldırdı.

Taksim'de saat 14.00'de yapılan mitingin ardından dağılan gruptan bazı kişiler, Beşiktaş'a kadar yürüdü.

Burada Toplumsal Olaylara Müdahale Aracına taşla saldıran göstericiler, TOMA'nın üzerine çıkarak, Türk bayrağı astı.

Bu sırada göstericiler, Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde görüntü almaya çalışan basın mensuplarına da taşlarla saldırdı. Basın odasına sığınan gazeteciler, odadaki masaları kapıya yığarak, göstericilerin içeri girmesini engelledi.

Polisin uyarısını üzerine dağılmayan göstericilere, su ve biber gazıyla müdahale ediliyor. Gruptakiler, müdahaleye taşla karşılık veriyor.

YOLU BARİKATLARLA KAPATAN GÖSTERİCİLERE MÜDAHALE

İstanbul'da devam eden Gezi Parkı olayları kapsamında, Taksim'den Dolmabahçe'ye inen yolu barikatlarla kapatan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Göstericiler, yol üzerinde polisin geçmemesi için barikatlar kurdu. Çevik kuvvet ekipleri de bir toma eşliğinde barikatları aşmak için, Saat Kulesi önüne kadar gelerek, barikatın arkasında bulunan binlerce kişiye tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Göstericiler de polise söktükleri kaldırım taşları ile karşılık verdi.

Bu sırada gazdan etkilenen göstericiler, Dolmabahçe Sarayı'nın yanında bulunan Bezmi Alem Valide Sultan Cami'ne götürülerek, doktor kontrolünden geçiriliyor.

Göstericilerden bazılarının cadde üzerinde bulunan mobese kameralarını ters çevirerek, etkisiz hale getirdiği de görüldü.


Fotoğraflar Twitter'dan alınmıştır...

Kaynak: AA 

Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri