Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık'tan flaş Twitter açıklaması

20.03.2014 22:52
Başbakanlık Basın Müşavirliği, Twitter yetkililerinin, bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkeme kararlarının uygulanması konusunda duyarsız kaldığı bir sürecin söz konusu olduğunu bildirdi.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında, Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

MAHKEME KARARI UYGULANMIYOR

"Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı gerekli girişimlerde bulunmuş ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır.

BAŞKA ÇARE KALMAYABİLİR

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.

Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasında bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır."

Kaynak: AA

Bu haber toplam 1580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri