Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık'tan Cumhuriyet'e yalanlama

20.12.2014 12:23
Başbakanlık, Cumhuriyet gazetesinin "Davutoğlu'nun kızı düşük not alınca öğretmenin sınıfı değişti" haberini yalanladı.

Cumhuriyet gazetesi bugünkü sayısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, kızı matematik dersinden düşük not aldığı için öğretmenin sınıfının değiştirildiğini haber yaptı, Başbakanlık yalanladı.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımızın kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulması söz konusu değildir'' ifadesine yer verildi.

"YALAN VE İFTİRA"

Haberin tümüyle yalan ve iftira olduğu belirtilen açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

"YALAN HABERDE ISRAR EDİLDİ"

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Bu haberle ilgili gerekli hukuki işlemler yapılacak olmakla birlikte, yayın öncesinde tüm detaylar izah edilmiş olmasına rağmen yalan bir haberde ısrar edilmesi basın ahlakına, insan ve çocuk haklarına aykırıdır. Daha önce defalarca izah edildiği ve kamuoyumuzun yakından takdir ettiği gibi Sayın Başbakan ve aile bireyleri hiçbir zaman bulundukları konuma bağlı bir ayrıcalık talebinde bulunmamıştır. Buna yıllardır tüm yakın çevreleri ve aziz milletimiz şahittir. Bu tarz haberler Sayın Başbakan ve ailesinin değil sadece bu tür yayıncılıkta ısrar eden basın kuruluşlarının itibarına zarar vermektedir.''

Bu haber toplam 4244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri