Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık'tan Taraf'a Suç Duyurusu

05.12.2013 15:21
Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu ve Milli İstihbarat Teşkilatı, Taraf gazetesi hakkında duyurusunda bulundu.
Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Taraf Gazetesi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.
 
DİLEKÇELER SAVCILIĞA VERİLDİ
 
Taraf gazetesinde Mehmet Baransu imzasıyla geçtiğimiz günlerde yayımlanan bazı haberler hakkında Başbakanlık, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından, ayrı ayrı suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Suç duyuruları, dün, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapıldı.
 
KAMU DAVASI AÇILMASI TALEP EDİLDİ
 
AA muhabirinin aldığı bilgilere göre Başbakanlık Hukuk Hizmetleri Başkanlığı, 2 Aralık 2013'te yayımlanan haberde, "Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala'ya hukuka aykırı fiil isnat etme suretiyle iftira suçunun işlendiğini" belirterek, Türk Ceza Kanunu'na göre Baransu hakkında kamu davası açılması talebinde bulundu.
 
"GİZLİLİK KARARINA AYKIRI"
 
MGK Genel Sekreterliği ise 28 ve 30 Kasım 2013 tarihli haberler çerçevesinde yapılan suç duyurusunda, "MGK kararlarının gizli kalması kuralının ihlaline ve konuya ilişkin gerçeğe aykırı yayınlar yapıldığına" işaret ederek, gerekli soruşturma ve işlemlerin yapılmasını istedi.
 
"CEZAİ TAKİBAT YAPILMASI İSTENİLDİ"
 
MİT Müsteşarlığı tarafından yapılan suç duyurusunda, 2 Aralık 2013 tarihlihaberde imzası bulunan Baransu ve Taraf Gazetesi sorumluları hakkında cezai takibat yapılması talep edildi.
 
BARANSU'YA DA SUÇ DUYURUSU YAPILDI
 
Öte yandan Başbakanlık, MGK ve MİT sadece Taraf Gazetesi değil Gülen'i bitirme haberlerini kaleme alan ve MGK belgelerini kanıt olarak gösteren ve elimde daha bir bavul belge var açıklaması yapan gazeteci Mehmet Baransu hakkında da ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.
HABERLER.COM
Bu haber toplam 1236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri