Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'dan Erdoğan'a teşekkür

07.08.2012 00:53
Tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ, Başbakan Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözleri nedeniyle teşekkür etti.

 

Genelkurmay Başkanı Emekli Org. İlker Başbuğ, Erdoğan'ın ekranlarda kendisi hakkında söylediği sözlere avukatı İlkay Sezer aracılığıyla teşekkür etti.Başbuğ'un avukatı aracılığıyla ulaştırılan yazılı açıklamada şöyleydi:"Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 5 Ağustos 2012 günü hakkımda yapmış oldukları samimi ve gerçekçi değerlendirmeleri için çok teşekkür ederim. Görevimiz gereği oluşan mesai arkadaşlığı birbirimizi oldukça iyi tanıma olanağını da beraberinde getirmiştir. Bu nedenle kendisinden de farklı bir şekilde davranması beklenilemezdi.Sayın Başbakan, yapmış olduğu bu konuşma ile yalnız tutuksuz yargılanma konusuna değinmemiş, bir anlamda özel yetkili savcılar tarafından hazırlanan ve mahkeme tarafından da kabul edilen iddianame ile ileri sürülen suçlamaların 'Çok çirkin ve insafsız' olduğunu da açıkça söylemiştir.

 

 

untitled-1.20120806175504.jpg

 Kamuoyu ve medyanın büyük bölümünün de ilk günlerden beri aynı kanaatte olduğu da bilinmektedir. Şimdi bu durumda Sayın Başbakan'ın bu değerlendirmeleri ve geçtiğimiz hafta içinde tanık olarak mahkemeye gelen Genelkurmay eski Başkanı Sayın Hilmi Özkök'ün ifadeleri ışığında iddianameyi hazırlayan iddia makamı ile iddianameyi kabul eden mahkemenin nasıl bir tavır içine girecekleri ve ne yapacakları merakla beklenmektedir."Başbakan Erdoğan, dün akşam katıldığı ATV ve A Haber kanallarının ortak yayınladığı 'Gündem Özel' programında, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutukluluk haliyle ilgili de açıklama yapmıştı.ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, "İlker paşamızla alakalı olarak ben yapılan benzetmeleri ve yakıştırmaları asla doğru bulmuyorum. Yani bir örgüt elemanıymış, bir örgütün mensubuymuş gibi bu tür yaklaşımları kesinlikle çok çok çirkin buluyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Genelkurmay Başkanlığı makamına gelmiş bir insan için bu tür bir yakıştırmanın, bu tür bir benzetmenin doğru olmadığını ve insaf dışı olduğunu kesinlikle düşünüyorum. Daha önce de söyledim tutuklu yargılanmasını dahi yargıda olmasına rağmen söylüyorum doğru bulmuyorum, tutuksuz yargılanmasından yana olduğumu da daha başta söyledim. TSK mensubu kaçmaz. Çağrılınca ailelerini bırakıp geldiler, tutuklandılar. Bu bir inceliktir. Öyleyse tutuksuz yargılarsınız." dedi.

Bu haber toplam 2862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri