Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ: İfadeye giderim

30.09.2011 08:50
İlker Başbuğ, 32. Gün'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını cevapladı.

Genelkurmay Başkanlığı dönemdi sıkça kameraların karşısına geçen İlker Başbuğ, 32. Gün'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını cevapladı.
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 32. Gün'de Mehmet Ali Birand'ın sorularını emekliliğidnen sonra ilk kez yanıtladı.

Emekliğinden sonra İlker Başbuğ, Birand'ın karşısında çok dikkatli ve temkinli olarak sorulara cevap verdi. Emekli olduktan sonra yazdığı kitap ile de gündeme gelen Başbuğ, terörün nasıl bitirileceğini ve çözümlerini dile getirdi.

PKK ŞANSLI BİR ÖRGÜT

PKK terör örgütü aslında şanslı bir örgüt.Çünkü şartlardan lehine gelişen ve istifade edebilen bir örgüt. Propaganda da malesef PKK daha üstün. Kürt halkının PKK'ya karşı tavır alması gerek.

BAŞBAKAN'LA İLİŞKİM İYİYDİ

Başbuğ, 'Başbakan'la ilişkim iyiydi' şeklinde belirtti. Yapılan askeri terfileri haklı buldu.

Başbuğ, internet andıcı davasındaki tanıklığı için 'eğer mahkemeden talep gelirse giderim' dedi.

PKK-MİT GÖRÜŞMELERİ

PKK-MİT görüşmesine ilişkin Başbuğ, siyasi makamların-otoritenin vereceği karardır. Dünyadaki diğer örneklerden yola çıkaraktan konuşuyorum. Ama riskli bir konu. Devlet direkt olarak görüşmüyor tabi. Burada görüşmelerin gizliliği önemli. Görüşmelerin amacının doğru tespit edilmesi gerek. Terör örgütünün koşulsuz silah bırakması.


İlker Başbuğ Birand'a konuşt 

Bu haber toplam 1488 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri