Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbuğ'a Sorulan 2 KRİTİK SORU?

06.01.2012 12:21
İnternet andıcı soruşturmasında tutuklanan İlker Başbuğ’a, savcılık sorgusunda savcı Cihan Kansız’ın ‘kağıt parçası’ ve ‘boru’ açıklamalarını sorduğu öğrenildi

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir emekli Genelkurmay Başkanı sivil savcıya 'hükümeti yıkmaya teşebbüs' suçlamasıyla ifade verdi. Özel yetkili Savcı Cihan Kansız tarafından 7 saat süreyle sorgulanan Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ifadesinin ardından 'örgüt yöneticisi olmak' ve 'darbeye teşebbüs' iddiasıyla sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Savcılık sorgusunda İlker Başbuğ’a ‘kağıt parçası’ ve ‘boru’ açıklamalarının sorulduğu öğrenildi. Başbuğ’a savcı Kansız’ın , ‘Düzenlediğiniz basın toplantısında soruşturmaya ve davaya konu olan olaylarla ilgili, ‘kağıt parçası’ ve ‘boru’ kelimelerini içeren bazı açıklamalar yaptınız. Bu açıklamalardaki amacınız nedir? şeklinde soru yönelttiği belirtildi.

Başbuğ’un bu soruya karşılık, “Ben Türk Silahlı Kuvvetlerinin başkanıydım. Bu açıklamalarım iyi niyetli açıklamalardır. Başka bir niyet yoktur. Komutan olarak TSK moral vermek niyetinde yapılmış açıklamadır" Dediği ifade edildi. 

Bu haber toplam 1856 defa okunmuştur
hükümet
necati
ne yapmaya çalışıyor bu hükümet ya anlayan biri bana anlatsın bü hükümeti yıkmak suçundan diye bir suç varmı bunlat akşama kadar mecliste birbirini yıkmak iç,n etmediklerini bırakmıyorlar askere gelince suca bak ya kağıt prçası yok boru ne bu ya nereye gidiyor bu memleket
06 Ocak 2012 Cuma 23:04
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
moral vermek için boru demek şart mı?
yedidağınaslanı
moral vermek için boru demek şart mı?
06 Ocak 2012 Cuma 18:21
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri