Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Başımız yarın daha da dik olacak"

30 Ocak 2009 / 18:58
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek "Dün millet olarak başımız dikti, bugün başımız dik, yarın daha da dik olacak" dedi.
Eskişehir'de 'Davos krizi'ni değerlendiren Bakan Çiçek, millet için siyaset yaptıklarını ifade ederek, "Bu millet, büyük bir millet. Dün büyüktü, bugün büyük ve yarın da büyük olacak. Dün millet olarak başımız dikti, bugün başımız dik, yarın daha da dik olacak. Bizi herkes böyle anlamalı ve görmeli. Biz olaylara bu anlayışla, sorumluluk duygusuyla bakıyoruz. İstiyoruz ki milletimiz, devletimiz daha güçlü olsun. Çabamız, gayretimiz bunun içindir. Yaptıklarımız bu maksatladır. Olup bitenleri insani açıdan değerlendiriyoruz. İster ülkemizde, ister bölgemizde ne olup bitiyorsa evvela insani açıdan bakıyoruz. İstiyoruz ki insanlar ölmesin, acı çekmesin, çocuklar, kadınlar yaşlılar huzur içinde olsun. İstiyoruz ki, bölgemizde barış olsun. Kan, kin tohumları ekilmesin. Niye? Çünkü bunlarla bir yere varmak mümkün değil. Onun için çaba sarf ettik" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek, kimseye düşmanlık, husumet beslemediklerini vurgulayarak şunları söyledi:

"Bizim inancımızda, kültürümüzde düşmanlık, husumet yok. 'Yaratılanı Yaratan'dan dolayı severiz' diyoruz. Biz böyle bir gelenekten geliyoruz. Bizim hayat felsefemizde, kültürümüzün hamurunda bu var. Onun için yaptığımız işler kimseye karşı değildir. Yanlış politikalara karşıdır. Bunun böyle iyi anlaşılması lazım. Bunun dışına çıkan her değerlendirme bizim düşüncemiz, çabamız, politikamız değil. Olup bitenlere böyle baktığımız takdirde dünya daha yaşanır hale gelecektir. Nasıl bugün gündemdeki en acil, en önemli sorun Filistin'de yaşanan dram ise, ona ilgi duyuyorsak Gürcistan'daki gelişmelere de ilgi duyduk. Orada da istedik ki kan dökülmesin, insanlar acı çekmesin. Geçmişte Kosova'da da bir kısım acılar yaşandı. Medeni Avrupa'nın ortasında binlerce insan yerinden yurdundan edildi; kan, gözyaşı döküldü. Bosna'da 250 binden fazla insan hayatını kaybetti, kadın-çocuk demeden katliama maruz kaldı. O zaman da aynı duygularla ve düşüncelerle bu işlere müdahil olmaya, barışçıl çözüm bulunması için gerekli katkıyı vermeye çalıştık. AK Parti politikalarını başta değerli Genel Başkanımız ve Başbakanımız olmak üzere söylediği, yaptığı, yapmak istediği bu işin özünde, önünde, arkasında insani değerler var. İnsani noktalardan konuya yaklaşmak var. Bunun dışındaki işler bizim işimiz değil."
Kaynak:
Bu haber toplam 1044 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri