Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Adayının Seçim Aracına Silahlı Saldırı!

17.01.2014 00:46
MHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün seçim aracına silahlı saldırı düzenlendi.

Seçim çalışmaları kapsamında Yüreğir İlçesi'nin 19 Mayıs Mahallesi'nde düzenlenen bir ev toplantısına katılan Başkan Hüseyin Sözlü'nün konuşma yaptığı sırada 20 kişilik bir grup olay çıkartmak istedi. Ancak koruma görevlileri tarafından bu grup uzaklaştırıldı. Ancak daha sonra ev toplantısının yapıldığı bölgeden ayrılmak üzere olan ve içersinde 5 görevlinin bulunduğu seçim minibüsüne kimliği belirsiz kişiler, av tüfeğiyle ateş açtı. Saldırıda görevliler yara almadan kurtulurken, minibüste hasar meydana geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KINIYORUM

Başkan adayı Hüseyin Sözlü, yaptığı açıklamada silahlı saldırıyı kınadı. Sözlü, "Adana'nın her mahallesi, her karışı çalışma alanımız içerisindedir. MHP'nin yerel iktidarında ve kendi Belediye Başkanlığı'nda Adana'da kurtarılmış mahalle ve girilemeyen sokak kalmayacaktır. Adana huzurun ve devletin hakim olduğu, insanların güvenliğinin sağlandığı bir şehir olacaktır" dedi.

habervaktim

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri