Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Çelikbilek Liseli Gençlerle Buluştu

04.03.2015 23:15
Beykoz Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde düzenlediği söyleşide Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, öğrencilerle bir araya geldi.

 

Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Belediye Başkanı Lise Gençliğiyle Buluşuyor” adlı okul söyleşilerinin ikincisi Cumhuriyetköy Mahallesi’nde yer alan Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Abdullah Çatal, ziyaret ve söyleşi dolayısıyla Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti. Yeni bir okul olmalarına rağmen, başarı oranlarının diğer okullara göre yüksek olduğuna, çeşitli organizasyon ve sportif amaçla kullanacakları alanların yetersizliğine değinen Çatal, bu mekânların okula kazandırılması konusunda Başkan Yücel Çelikbilek’ten yardım beklediklerini ifade etti.

Yaman: “Gençlik Meclisi’ne 150 bin üye hedefliyoruz”

Beykoz Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Recep Yaman ise yaptığı konuşmada, bir ay önce yeni dönem çalışmalarına başladıklarını, üye çalışmalarına devam ettiklerini, hedeflerinin 150 bin rakamına ulaşmak olduğunu söyledi. Yaman, 16 lisede yapacakları etkinliklerde gelen taleplerin çözümü noktasında kendilerine daima destek veren Başkan Yücel Çelikbilek’e minnettar olduklarını belirtti.

Kaşıtoğlu: “Yazarlar okullara geliyor”

Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrrem Kaşıtoğlu ise, gençlerin toplumun gözbebeği olduğunu ve onların sorunlarını minimalize edebilmek adına, Beykoz Belediyesi Kent Konseyi olarak desteklerinin sonsuz olduğunu kaydetti. Kaşıtoğlu, “Yazarlar Okullarda” adlı bir projenin hayata geçirileceğini, ünlü şair ve yazarları öğrencilerle buluşturacaklarını, programlarda uzak köy ve mahalle okullarına öncelik vereceklerini müjdeledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay da Başkan Çelikbilek’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, okulun merkezi yerlere uzak olması nedeniyle, öğrenci potansiyelinin düşük olduğunu, Anadolu’dan gelen 25 öğrencinin olduğunu, okula yakın bir yurt olması gerektiğini ve konunun çözümüyle ilgili Başkan Çelikbilek ile gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek: “Başarıda altın kural, zamanı kıymetli kullanmak”

Başkan Yücel Çelikbilek konuşmasında gençlerin önemli bir hazine olduğunu, geleceğe umutla bakmaları gerektiğini, bunu önemseyen gençlerin ailelerine ve dolayısıyla devletine faydalı bireyler olacaklarına inandığının altını çizerek, başarıda altın kuralın zamanı kıymetli kullanmaktan geçtiğini belirtti.

Başkan Çelikbilek, belediye başkanı olmasının yanında bir üniversitenin vakıf başkanı olduğunu, başarının anahtarının okumaktan, bilginin peşinde bir ömür koşmaktan, öğretmenlerin ve büyüklerin nasihatlerini dinlemekten geçtiğini vurguladı. Başkan Çelikbilek, “Bizler tarihine bağlı, adaleti dünyaya öğreten ataların çocuklarıyız, başarılı olmak için emek harcamamız, çaba göstermemiz, zorlanmamız gerektiğini, ancak bu sayede hedefe ulaşılacağını biliyoruz” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek’ten 1000 kitap ve konferans salonu müjdesi

Programın soru cevap faslında öğrenciler spor salonu, okulun ulaşım sorunu, basketbol sahası, kütüphane, bahçe düzenlemesi ve konferans salonu sıkıntılarını dile getirdiler.

Başkan Çelikbilek de soruları yanıtlarken, prosedürlerin olduğunu fakat bu konularda gerekenin yapılacağını belirtti. İlçede 75 okulun ve 25 amatör spor kulübünün her türlü eksikliklerinin giderilmesi için azami gayret ettiklerini hatırlatan Başkan Çelikbilek, okulun kütüphanesine 1000 kitap hediye edeceğini ve konferans salonunu düzenleyeceğinin müjdesini verdi. Ulaşımla alakalı sorunların çözümü hususunda da, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun ilgileneceğini söyledi.

dsc_6982.jpgdsc_7022.jpg

Bu haber toplam 3438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri