Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkanlık manifestosu bekleniyor

15.04.2015 11:33
AK Parti, hem seçim manifestosuna hem aday tanıtımına hazır. Başbakan Davutoğlu'nun bugün açıklayacağı manifestoda başkanlık sistemi bölümleri merak edilirken "2023'te Küresel Güç Türkiye" hedefi vurgulanacak.

7 Haziran'daki genel seçimler için geri sayım sürerken, gözler bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Arena'daki şölenle hem AK Parti'nin Seçim Beyannamesi'ni kamuoyuna açıklayacak hem de milletvekili adaylarını vitrine çıkaracak. Seçim Beyannamesi'nde, yeni anayasa, başkanlık, çözüm süreciyle birlikte Türkiye'nin 100 yıllık rotasına da vurgu yapılacağı bildirildi. Cumhuriyet'in, 100'üncü yılında yine birlik ve beraberlikle "küresel güç" olması için projelerin hayata geçirileceği vurgulanacak.

2023 SÖZLEŞMESİ HAZIR

Davutoğlu'nun özellikle yeni anayasa ve başkanlık ile ilgili bölümleri bizzat kaleme aldığı "seçim manifestosu"nda, projelerle birlikte "ana hedef"in altı çizilecek. Ana hedef, "Türkiye'nin küresel güç olması" vurgusuyla ortaya konulacak. Türkiye'nin "küresel güç" hedefine vurgu yapılacak.

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri