Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Başörtüsüyle uğraşmak gerizekalılıktır"

14.06.2012 14:39
Medyadaki hızlı değişim süreci en sivri isimleri bile etkilemeye başladı. Hürriyet gazetesinin halkı aşağılayan yazılarıyla bilinen yazarı Yılmaz Özdil, başörtüsüyle uğraşmanın gerizekalılık olduğunu vurguladı!
Hürriyet gazetesinin sivri dilli yazarlarından Yılmaz Özdil, Cumhuriyet gazetesinin kitap ekine verdiği röportajda ezber bozan cümleler kurdu. Özdil, örtünmek isteyen birine "örtünemezsin" deme haklarının olmadığığını söyleyip, başörtüsüyle uğraşmanın gerizekalılık olduğunun altını çizdi.
 
Özdil, CHP'nin türbanla ilgili tutumunu eleştirerek, "Beyni örtülü erkeklerle erke gibi mücadele edeceğine, gariban kız çocuklarının kafasındaki örtüyle uğraşmak gerizekalılıktır, ayıptır, ahlaksızlıktır" dedi.
 
İŞTE ÖZDİL'İN KONUYLA İLGİLİ SÖZLERİ
 
ÖRTEMEZSİN DEME HAKKIMIZ ASLA YOKTUR
 
Şimdi eğitimciler lütfen kırılmasınlar bana. Başarılı bir eğitim sisteminin olduğunu söyleyemeyiz. Bu eğitimse rahmetli Erbakan'da profesördü yani. Tansu Çiller de profesördü. Ama neler yaptıklarını gördük. İşinin kökenini alırsak dindar ve dinsiz gibi bir ayrıma götürmeye çalışıyorlar. Bunda da muhalefeti değil ama toplumun önemli bölümünü şu manada hatalı görüyorum; Çünkü bu işin kökeni aslına bakarsanız türban veya pek çoğunun söylediğine göre başörtüsü. Ben din eğitimim ve din bilgim itibariyle başörtüsünün şart olduğunu düşünmüyorum. Ama benim düşüncem.
 
Bir başkası diyorsa 'bu şarttır' veya 'kardeşim benim bilinçaltım böyle emrediyor' veya 'kardeşim benim aile böyle istiyor' onun bileceği iştir. Bizim o insana örtemezsin deme hakkımız asla yoktur.
 
GERİZEKALILIKTIR, AHLAKSIZLIKTIR
 
Beyni örtülü erkeklerle erkek gibi mücadele edeceğine, gariban kız çocuklarının kafasındaki örtüyle uğraşmak gerizekalılıktır, ayıptır, ahlaksızlıktır. Şimdi sen Danıştay'ı basıp insanları öldüren adamı hukuk fakültesinden mezun edene kadar görmemişsin, köyden ya da şehirden gelen bir gariban kız çocuğunun işletme fakültesinde, eczacılık fakültesini okumasına engel oluyorsun. Bu gerizekalıklıktır. İnsanları zorla bazı partilere mahkum etmektir.
Bu haber toplam 3412 defa okunmuştur
kendim ettim.
hasan
kendileri ettiler.ulema cemaat aile baskisiyla!!?? hirsizliga oy verdiler!!bundan on sene evvel cayir cayir her yerde bagiriyorlardi!!??.10,seneden beri allahin!hakkini arayamayacak kadar dustuler!!??mustuak!!??bunlar kukla gibi yonetilmek istiyorlar.
14 Haziran 2012 Perşembe 18:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri