Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başsavcılık'tan Bilal Erdoğan açıklaması

27.02.2014 18:59
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bilal Erdoğan ile ilgili herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararının olmadığı bildirildi.

 

Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 5 Şubat'ta ifade veren Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, müvekkili hakkında dosya kapsamında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesiyle ilgili mahkeme kararı olup olmadığı ve böyle bir karar var ise ne zaman sonlandırıldığına ilişkin talepte bulundu.

SAVCILIK: FİZİKİ TAKİP KARARI YOK

Talebi inceleyen savcılık da cevap yazısında, "Bilal Erdoğan ile ilgili 2012/656 soruşturma numaralı dosya kapsamında herhangi bir fiziki takip, iletişimin dinlenmesi, kayda alınmasına dair mahkeme kararı bulunmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir sonlandırma kararı da yoktur" ifadelerini kullandı. Böylece Bilal Erdoğan hakkında soruşturma kapsamında herhangi bir dinleme ve fiziki takip kararı olmadığı ortaya çıktı.

Bilal Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'in savcılığa sunduğu talep yazısının açıklama bölümünde şu ifadeler yer aldı.

"Müvekkilim soruşturma kapsamında ifade vermiştir. Kamuoyunda müvekkilim ile ilgili birtakım tarafımızca yalan ve kurguya dayalı olduğu çok net bilinen isnatlarda bulunulmakta ve bu isnatların mahkeme kararı ile de tespit edildiği dillendirilmektedir. Bu isnatların dayanağı olarak da soruşturma dosyası delil olarak gösterilmektedir. Bu nedenle soruşturma dosyası ile ilgili olarak müvekkilim hakkında teknik ya da fiziki takip ile iletişimin tespiti, dinlenilmesi ve kayda alınması kararının bulunup bulunmadığının, eğer varsa bu kararın sonlandırma tarihinin ne olduğunun tarafımıza bildirilmesini talep ederiz."

İŞTE O YAZI

 

Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri