Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başsavcılıktan ‘Cübbeli’ açıklaması

15.12.2011 16:20
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Metris Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Ahmet Ünlü adına ya da farklı isimlerde Facebook’ta açılmış profiller ile ilgili açıklama yaptı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, çete soruşturmasında tutuklanarak Metris Kapalı Cezaevi’ne gönderilen kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Ünlü adına ya da farklı isimlerde Facebook’ta açılmış profiller ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada Metris Kapalı Cezaevi müdürü Zeki Uzun’un sosyal paylaşım sitesinde Ünlü ile alakalı olumlu ya da olumsuz bir ileti yazmadığı ifade edildi.
 
Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve Basın Sözcüsü Orhan Kapıcı imzası taşıyan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Facebook Sosyal Paylaşım sitesinde İsmailağa Cemaati, Araştırmacı Yazar Adem Şener Hocaefendi, Cübbeli Ahmet Hocamız, Cübbeli Ahmet Hoca (sözleri) isimleri ile oluşturulan üyelerin sayfalarında Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Zeki Uzun’a atfen, ‘Bunca yıllık meslek hayatımda ne insanlar gördüm. Bu adam başka birisi, bütün mahkûmlar Cüppelinin koğuşuna gelmek, ziyaret etmek istiyor. Pazartesi 1500 mektup geldi. Burada herkes namaza başladı gibi…’ ceza infaz kurumunda tutuklu olarak bulunan Ahmet Mahmut Ünlü hakkında birtakım olumlu ya da olumsuz yorumlarda bulunduğu belirtilmektedir.”
Açıklamanın devamında, “Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Zeki Uzun’un adı geçen tutuklu ile ilgili herhangi bir açıklama ya da yorum yapması söz konusu değildir.” ifadeleri kullanıldı.  
Bu haber toplam 2602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri