Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başsavcılıktan son dakika şehit savcı açıklaması

05.04.2015 01:55
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'in şehit edildiği saldırıyla ilgili son dakika açıklaması yaptı

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı, Çağlayan Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın teröristler tarafından şehit edildiği olayla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "31 Mart 2015 tarihinde teröristlerle irtibatı sağlayan emniyet görevlilerinin görüşmeleri devam etmekteyken içeriden ilk başta peşpeşe 2 el, akabinde de 16 saniye sonra peşpeşe 3 el silah sesi gelmesi üzerine operasyon ekibi hemen müdahaleye başladı. Operasyon ekibinde özel harekat ve terör şube timlerinin ortaklaşa hareket etti" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"1 Nisan 2015 tarihli Adli Tıp raporunda açıklandığı üzere; cumhuriyet savcımızın vücudunda 5 adet ateşli silah mermi giriş deliği olduğu, 3 adet ise ateşli silah mermi sıyrığının bulunduğu, vücuttan 2 adet 7,65 mm çaplı çekirdek çıkartıldığı, atışlardan bir tanesinin kafaya bitişik şekilde yapıldığı belirtildi. Bu haliyle yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır, maksatlı olup soruşturma belgelerinin yayınlanması suç teşkil etmektedir. Bu konuda yayın yapanlar hakkında soruşturmanın gizliliğini suçundan soruşturma yapılacaktır. Soruşturma etkin ve hızlı bir şekilde sürdürülmekte. Bu amaçla 3 cumhuriyet savcısı görevlendirildi."

Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri