Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Batan Karşı gazetesinin sahibi taksi şoförlüğü yapıyor

05.01.2015 09:29
Gezi olaylarının ardından kurulan ve yayın hayatı kısa süren Karşı gazetesinin sahibi Turan Ababey, taksi şoförlüğü yapıyor.

Gezi eylemlerinde yıldızı parlayan isimler ve Cemaat'in gizli ortaklığı ile yayın hayatına başlayan ancak bu macerası 65 gün gibi kısa bir sürede sona eren Karşı gazetesinin sahibi tekstilci Turan Ababey gazetenin kapanma sürecini ve sonrasını anlattı.

TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ YAPIYOR

Hürriyet gazetesine konuşan Ababey, gazetenin kapanmasının ardından elindeki her şeyi kaybettiğini ve hacizlerle mücadele etmek için bir akrabasının taksisinde şoförlük yapmaya başladığını anlattı.

BİZİ AĞAOĞLU YAKTI

Gezi eylemleri sırasında Eren Erdem ile tanıştığını ve daha sonra gazete için finansman olduğunu anlatan Ababey, "Son dönem gazetenin üzerinde büyük bir baskı vardı. Kâğıt alamıyorsunuz, kimse gazeteyi basmak istemiyor. Kâğıtçı, “Parasını verseniz de size kâğıt veremem” diyordu. Son olarak Ağaoğlu’nun reklamını aldık. İlanın bedeli 6800 liraydı. Twitter’da bu olay büyüdü. 3 yazarımız istifa etti. Bundan dolayı okuyucular da koptular. Çöküşün nedeni bu oldu. Ağaoğlu’ndan da o reklamın parasını alamadık"dedi.

Bu haber toplam 1816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri