Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Batı'da DARBECİ GAZETECİ Var mı?"

10.05.2011 17:19
Tutuklu gazetecilerin durumu ve özelliklede Ahmet Şık ve Nedim Şener'in durumu Başbakan Erdoğan'a soruldu. Erdoğan bu soruya bakın nasıl yanıt verdi.

Diğer siyasi liderler gibi Başbakan Erdoğan da seçim mitinglerinden fırsat buldukça televizyonlarda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor. Hem gündemi değerlendiriyor hem de icraatlarını anlatıyor.

Dün akşam Kanal 7'de "Başkent Kulisi" programına katılan Erdoğan'a sorulan sorulardan birisi tutuklu gazetecilerle ilgiliydi.

Medyada sayıları sürekli değişen tutuklu gazetecilerle ilgili son noktayı Başbakan Erdoğan koydu. Adalet Bakanlığı verilerine göre şu anda hapiste 27 gazeteci bulunuyor.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteciler ve özellikle Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutuklanması kamuoyunda çok konuşulmuştu. Bir kısım medya bu gazetecilerin iktidara muhalif oldukları için ve yazdıkları yazılardan dolayı tutuklandığını iddia etmişti.

Başbakan Erdoğan, Adalet Bakanlığı verilerine göre şu anda hapiste olan 27 gazeteciden hiçbirisinin yazısından dolayı içeride olmadığını söyledi.

Bu gazetecilerin kimilerinin terör örgütü bağlantısı, kimilerinin kaçak silah bulundurma, kimilerinin evrakta sahtecilik nedeniyle içeride olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, tutuklu gazetecilerle ilgili Batı'dan gelen eleştirilere de şu şekilde yanıt verdi:

"Batı'da darbelere destek veren gazeteci var mı? Bazı gazetecilerin iktidarımızı indirmek için nasıl gayret sarfettiklerini biliyoruz. Hangi başlıklarını attıklarını biliyoruz."

İşte Başbakan Erdoğan'ın tutuklu gazetecilerle ilgili o sözleri;

Bu haber toplam 2042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri