Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Batman Mlii Eğitim Müdürlüğü İsveç'te...

17.05.2012 03:23
Batman Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden İsveç'in başkenti Stockholm'e çıkartma...

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü, 2011 Teklif Çağrısı Döneminde Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik (Mobility) projeleri çerçevesinde, İsveç’in başkenti Stockholm’de inceleme yaptı.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsveç’te bulunan Euprocon Consulting danışmanlık şirketinin organizasyonuyla gerçekleşen eğitim gezisine,Avukat-Hukuk Müşaviri, Bilişim İl Formatör Koordinatörleri, Bilişim Ağ Sistemleri Uzmanlarından oluşan 5 kişilik bir grup katılırken, gruba dahil olan Rize Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Ağ Sistemleri Yöneticisi ve Şube Müdürünün de bulunduğu iki katılımcıda incelemelere eşlik etti. Grup Sjödal lidedi Botkyrka belediyesi, Türk İsçi Dernekleri Federasyonu ve Lindwalland & Partners Avukatlık Bürosu gibi kurumlarda bilgilendirme toplantılarına katılarak Kamu Kuruluşları İçin Ağ ve Veri Güvenliği hakkında genim bilgi aldı.

 İsveç’te uygulanan Ağ ve Veri Güvenliğioldukça güvenilir olduğunu belirten heyet, burada elde ettikleri tecrübeleri kendi birimlerinde hayata geçireceklerini kaydetti. İsveç’te sistemin mükemmele yakın olduğunu ifade eden heyet, Kamu Kuruluşlarımızdaki Ağ ve Veri Güvenliğinde var olan eksikleri gidermeye yönelik önemli incelemelerde bulunduklarını sözlerine ekledi.

img_0516.jpg

img_0518.jpg

img_0532.jpg

  

Kaynak:
Bu haber toplam 4520 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri