Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Batman'da öğrencinin 20 yakını okulu bastı

30.09.2014 01:26
Batman'da öğretmenin bir öğrenciyi tokatlığını iddia eden öğrenci yakını yaklaşık 20 kişiyle okulu basıp Müdür Yardımcısını elinden bıçakladı.

Batman'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu'nda bir öğretmenin öğrenciye tokat attığını iddia eden öğrenci yakını, yaklaşık 20 kişilik bir grup ile bugün öğleden sonra okulu bastı.

"ELİMDEN YARALANDIM"

Okula gelen grubu sakinleştirmeye çalışan Müdür Yardımcısı Selman Çınar, yaşanan arbedede bir veli yakını tarafından elinden bıçaklandı. Sağlık durumu iyi olan Çınar, "Veli olduğunu söyleyen 20-25 kişi bize saldırdı. Elimden yaralandım. Omuzuma taş geldi. Bazı arkadaşlarımız bıçakları aldı. Olay önce okulun içinde daha sonra bahçede devam etti" dedi.

"ÖĞRETMENLERİN KAVGAYLA İŞİ OLAMAZ"

Müdür Yardımcısı Selman Çınar'ı hastanede ziyaret eden Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, "Öğretmenler eğitim işiyle uğraşırlar. Onların kavgaya ve fiziki şiddete başvurma ve onun için bir araya gelme gibi görevleri olamaz. Yalnız son dönemde okullarımıza yönelik dışardan saldırılar oluşmuş gruplar arkadaşlarımızı ve öğretmenlerimizi tehdit ediyor.

 

BİZ DE BU OLAYIN KARŞISINDAYIZ

Maalesef dışardan bir grup oluşturulmuş ve grup olarak okul bahçesinde çocukların olduğu sırada okula yönelik bir şiddet eylemi gerçekleştirilmiş. Bu durum bizi son derece üzmüştür. Bu olay bizi de üzer çünkü hiç kimse kabul etmez. Çocuklarımızı öğretmenlere emanet ediyoruz, öğretmenlere güvenmek zorundayız. Tüm camiamızla birlikte biz de bu olayın karşısındayız" dedi.

Saldırının ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polisin, saldırganlardan bazı kişileri gözaltına aldığı öğrenildi.

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri