Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Battal İlgezdi müfettişle eğlendi

12.07.2015 13:46
Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarını teftiş eden müfettişle eğlenmeye gitti.

Emlak yolsuzlukları ile adı anılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin yeni bir skandalı daha ortaya çıktı. İlgezdi hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddiaları süreci 2009- 2011 yılları arasında yapılan personel alımlarında, ihalelere fesat karıştırıldığı, başkan İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunulmasıyla başladı.

KOL KOLA HALAY ÇEKTİLER

Şikayet üzerine, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettiş Atilla Şahin tarafından ihale dosyaları, İlgezdi ve yakınlarının mal varlıkları incelemeye alındı. Bu sırada İlgezdi, yolsuzluk iddialarını araştıran ve ihale dosyalarını inceleyen müfettiş Şahin ile yakın temasa geçti. İlgezdi, Şahin onuruna Bostancı'daki bir mekanda eğlence düzenleyip, rakı içip kol kola halay çekti.

MÜFETTİŞ "USULSÜZLÜK YOK" DEDİ

Takvim'de yer alan habere göre, Onuruna eğlence düzenlenen Şahin iddialarla ilgili bir rapor hazırladı. Müfettiş raporunda özetle "Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olmadığını ve yapılan ihalelerde de herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadığını" belirtti. Savcılık, bunun üzerine İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olduğunu kanıtlayıcı nitelikte herhangi bir bilgi ya da belgeye rastlanmadığı, incelenen 23 adet ihale dosyasında da ihalelere fesat karıştırıldığına ilişkin herhangi bir delil elde edilemediği gerekçesiyle dosyayı kapattı.

"CHP'Lİ BELEDİYELERE BİRİ DUR DESİN"

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, 5 Kasım 2014 tarihinde, sahibi olduğu haber sitesinden yaşananlara isyan etmişti. "CHP'li belediyelere biri dur desin!" başlıklı yazısında, Gamze Akkuş İlgezdi'nin 3 dairesinin bulunduğu Four Winds Residence'ın kaçak ve yıkılması gerektiğini söyleyen Yarkadaş, CHP'den milletvekili seçildikten sonra partisindeki belediyelerle ilgili yolsuzluk iddialarına kulağını kapattı.

Bu haber toplam 2848 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri