Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Batum'a Tokat Gibi Başörtü Cevabı

04.04.2011 14:14
CHP'li Süheyl Batum'un başörtüsü ile ilgili yaptığı açıklamalar büyük tepki çekti. Batum'a bir cevap da Diyanet - Sen Genel Başkanı'ndan geldi.

 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'un başörtüsüyle ilgili sözlerini eleştirerek, ''Süheyl Batum moda açılımı yapmak istiyorsa kendi başını örtsün. Çeksin elini Müslüman kadının örtüsünden'' dedi.

Bayraktutar, yaptığı yazılı açıklamada, Batum'un ''Başörtüsü moda olarak takılırsa sorun olmaz'' açıklamasını kınadı.

''Müslüman kadının kimliği olan başörtüsünün Allah'ın emri, Kur'an'ın hükmü'' olduğunu belirten Bayraktutar, Kur'an'da emirlerin kesin bir dille ifade edildiğini, Batum'un konuşmasının örtüye ve dine karşı düşmanlığından olduğunu iddia etti. Bu tutumun aynı zamanda insan haklarına ve inanç özgürlüğüne de aykırı bir yaklaşım olduğunu belirten Bayraktutar, ''Batum'u şiddetle kınıyor, istifaya davet ediyoruz. Batum, moda açılımı yapmak istiyorsa kendi başını örtsün. Çeksin elini Müslüman kadının örtüsünden'' ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Anayasa değişikliği referandumundan önce sık sık 'başörtü sorununu biz çözeriz' dediğini belirten Bayraktutar, ''Kılıçdaroğlu önce CHP içindeki başörtü düşmanlarını çözsün'' değerlendirmesine yer verdi.

CHP'nin başörtü konusunda hazırladığı belirtilen rapora da değinen Bayraktutar, ''CHP'nin derdinin, var olan sorunu çözmek değil sulandırmak'' olduğunu ileri sürdü. 

Bu haber toplam 2374 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri