Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Batum'u Perişan Eden Öğrenci

17.02.2011 16:29
Genç Bakış programına katılan "kağıttan kaplan" Süheyl Batum'a genç bir hukuk fakültesi öğrencisi tarihi bir hukuk dersi verdi.

Türk ordusu için "kağıttan kaplan" benzetmesi sonrası sessizliğe bürünen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum dün Abbas Güçlü'nün "Genç Bakış" programındaydı.

Kısa bir değerlendirmeden sonra her zaman olduğu gibi öğrencilerin sorularına geçilen programda 2. sınıfa giden genç bir hukuk fakültesi öğrencisi, "kağıttan kaplan" sözleri nedeniyle Süheyl Batum'u adeta perişan etti.

Batum'a hukuk dersi veren genç hukukçu önce sözlerine başlamadan önce kısa bir not düştü.

"Umarım İstanbul'da olduğunuzun farkındasınız" diyen genç hukukçu Ankara'ya döndüğünüzde pişman olacağınız açıklamalar yapmayın diyerek Batum'un, Ankara'da başka, İzmir'de başka konuşmasını eleştirdi.

Hatırlanacağı üzere Süheyl Batum, "kağıttan kaplan" tartışmaları sırasıdan Ankara'da CHP'de merkezindeyken "parti geleneklerini bilmiyorum" diye kendini savunmuş, ertesi gün İzmir'de ise "Sözlerimin arkasındayım" diye Kılıçdaroğlu'na meydan okumuştu.

Bu kısa hatırlatmadan sonra tekrar programa dönelim.

Soru sormak için ilk söz alan genç hukukçu, Süheyl Batum'u perişan eden yorumla beraber şu soruyu sordu:

"Az önce bizi aptal yerine koymayın dediniz. Lütfen siz de bizi aptal yerine koymayın. Siz bir hukuk profesörüsünüz biz de bir hukuk fakültesi öğrencisi.

Sözlerinizde açıkçası askere darbe yapmadığı, ergenekon sanıklarını savunmadığı için eleştiriyorsunuz, suçluyorsunuz. Siz bir hukuk profesörü olarak bunları söylerken bu sözlerinizden dolayı utanmadınız mı?"

İşte Süheyl Batum'u Perişan eden yorum;

 

 Ve bugüne kadar Ergenekon'a uydurma diyen, Ergenekon'un avukatlığına soyunan CHP'nin ve Süheyl Batum'un yan çizmek zorunda kaldığı cevap...

 

Kaynak:
Bu haber toplam 4292 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri