Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayburt Eğitim Fakültesi Öğrencileri “Saha”ya İndi…

09.05.2011 18:36
Bayburt Eğitim Fakültesi üçüncü sınıf öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersini bir dizi etkinlikle gerçekleştirdi. Öğrencilerden bir bölümü Aslan Dağı’na çıkarak fidan dikerken bir bölümü de Bayburt Devlet Hastanesi’ndeki hastaları ziyaret etti.

Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında dördüncüsü düzenlenen etkinliklerde, öğrenciler yüzlerce çam fidanını toprakla buluşturdu. Sınıf Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümünün üçüncü sınıf öğrencilerinden oluşan yüz kişilik grup, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen dört yüz adet sarı çam fidanını, Orman Mühendisi Oğuzhan Şahinoğlu ve Tahsin Karagöl nezaretinde Aslan Dağı’na dikti.  Bayburt Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Esen Taşğın, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında dört yıldır “saha” uygulaması yaptıklarını ve sonuçlardan oldukça memnun olduklarını ifade ederek, “Bu tür çalışmalar öğrencilerin motivasyonunu da artırıyor. Kalıcı bir şeyler yapmak, yaşadıkları çevreye ve topluma bir şeyler kazandırmak istiyorlar. Dört yıldır gerçekleştirdiğimiz fidan dikme uygulaması önümüzdeki yıldan itibaren daha anlamlı bir hale bürünecek. Bundan önce bize gösterilen alanlara dikim yapıyorduk, ancak gelecek yıl bize tahsis edilecek bir alanda ‘Bayburt Üniversitesi Hatıra Ormanı’ oluşturacağız.” dedi.
Hastaları ziyaret ettiler
Öğrencilerden bir grup ise Bayburt Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Okuyan eşliğinde Bayburt Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ve İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek de katıldı. Hastaları tek tek ziyaret eden ve hatırlarını soran öğrenciler ayrıca gül suyu ve gül kreminden oluşan hediye paketlerini de hastalara verdiler.


 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri