Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrenciler Bayburt Kalesi’nde çöp topladı

16.05.2011 19:04
Bayburt Üniversitesi “Çevreci Mühendisler Kulübü” Bayburt Kalesine çıkarak çevre temizliği yaptı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şemsi Burhanettin Altan’ın da eşlik ettiği öğrenciler bir saatte on çuval çöp topladı.

Çevre konusunda daha önce de çeşitli aktiviteler düzenleyen “Çevreci Mühendisler Kulübü” üyesi yirmi kişilik bir grup, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şemsi Burhanettin Altan ile birlikte Bayburt Kalesine çıkarak çöp topladı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eldivenlerini giyerek Bayburt Kalesi’nin temizlemeye başlayan öğrenciler bir saatte on çuval çöp topladı. Mühendislik Fakültesi öğrencisi ve Kulüp Başkanı Sinan Meydan, Bayburt’un simgesi haline gelmiş olan Bayburt Kalesi ve çevresinin içler acısı halde olduğunu belirterek, “Atalarımızın dediği gibi ‘Aslan yattığı yerden belli olur’. Bizim atalarımızın, soyumuzun bir zamanlar gelip geçmiş olduğu Bayburt Kalesini atalarımızın şanına yakışır hale getirmek için buradayız” dedi.
Öğrencilerin düzenlediği çevre temizliği etkinliğinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Prof. Dr. Burhanettin Altan, “Birçok şehir böyle tarihî mekânlara sahip olamamanın üzüntüsünü yaşarken, Bayburt Kalesi’nin bakımsız ve çöp içindeki hali öğrencilerimizi harekete geçirdi. Ben de bu güzel etkinliğe katılmak istedim. Burada göstermiş olduğumuz çaba umarım birilerinin dikkatini çeker ve artık Bayburt Kalesi çirkin görüntülerden kurtulur. Doğa bizim temizlik elemanımız değil.” dedi.
“Çevreci Mühendisler Kulübü” üyesi öğrencilerin topladığı çöpler belediye ekipleri tarafından alındı. Toplanan çöplerin içinde çok sayıda boş uçucu madde tüpü ve içki şişeleri bulunması dikkat çekti.


 

Kaynak:
Bu haber toplam 4024 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri